ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Первомайський чиновник відхрещується від викидів фекалій у річку

За словами начальника Первомайськводоканалу Сергія Шурка, який тільки-но погорів на 20-тисячному хабарі, експертизи води проводяться щоденно
Depo.Миколаїв
4 березня 2016 12:43
ФОТО: depo.ua
Первомайський чиновник відхрещується від викидів фекалій у річку
Первомайський чиновник відхрещується від викидів фекалій у річку

Під час обрання запобіжного заходу начальнику Первомайськводоканалу Сергію Шурко місцеві активісти заявили, що він розвалив очисні споруди і через це все потерпає все місто - фекалії зливаються прямо в Південний Буг. Сам комунальник відкидає такі звинувачення. Про це він розповів в коментарях Depo.Миколаїв.

Активісти розповіли суду "фекальну" історію Первомайська, яка тягнеться вже декілька років: "Ми можемо підтвердити відеоматеріалами, що фекалії стікають у річку просто напряму через те що ця людина просто розвалила очисні споруди, які не працюють на жоден процент", - заявляє Дмитро Погребнюк.

Інший активіст у коментарях журналістам розповів те саме: "Вода виливається в річку разом з фекаліями. Стоки з лікарень, все тече, нічого не фільтрується. Нічого не працює. Купа втрат води просто в нікуди. Ми за це платимо. Набридло", - сказав Дмитро Ушаков.

Зазначимо, ще два роки тому Сергій Шурко визнавав, що йому відомо про забруднення Південного Бугу фекаліями, та вважав це дурницею: 

"Наскільки це небезпечно? Будемо говорити, що користі особливої екології це не приносить. Я вважаю, що якщо врахувати, що це не промислові стоки, а в основному госп-побутові, то сказати, що це аварія глобального масштабу, то я б не сказав", - заявляв Шурко.

У Первомайську місцеві весь цей час продовжували фіксувати викиди забруднення у річку та скаржитися на брудну воду, яка непридатна для пиття. В черговий раз вони розповіли про це і на суді. Але сам Шурко від фекальної води відхрещується:

Журналіст: Ви заперечуєте, що у Первомайську іржава вода та вода із фекаліями?
Шурко: Звісно.

За словами очільника Первомайськводоканалу, всі численні відеопідтвердження є лиш одним відео, а також невыдомо, з "якого крану" тече вода на відео. Шурко також розповідає, що експертизи проводяться щоденно і є певні вимоги до питної води, які слід коментувати окремо:

Журналіст: Тобто вода не іржава і фекалії не зливаються?
Шурко: Ні.

Нагадаємо, що Сергій Шурко погорів на хабарі 20 тисяч гривень. Його посадили під домашній арешт з 20:00 до шостої ранку. Він також має носити електронний браслет. Під час суду активісти заявили, що Шурко погрожує їхнім сім'ям.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв