ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Очаківці до 1 травня мають обрати новий герб міста

Два роки тому новий герб затверджували, проте місцеві знову захотіли змін
Depo.Миколаїв
10 травня 2016 13:11
ФОТО: depo.ua
Очаківці до 1 травня мають обрати новий герб міста
Очаківці до 1 травня мають обрати новий герб міста

Не так давно, в 2014 році, Очаківська міська рада розглянула питання щодо зовнішнього вигляду герба міста. Тоді навколо обговорення цього питання точилося чимало спорів. Сьогодні до питання зовнішнього вигляду геральдики знову повернулися. Про це повідомляє Depo.Миколаїв із посиланням на Очаківський портал.

Два роки тому Очаків обрав за основу історичний герб міста, оздоблений додатковими елементами. Тоді затвердили також і Положення про зміст, опис та порядок використання Герба і Прапора Очакова. Але зараз громадські діячі знову порушили питання про перегляд місцевої символіки, подавши свої ескізи. Їхні пропозиції розглянули на профільній депутатській комісії. 

Очаківці до 1 травня мають обрати новий герб міста

Андрій Горчаков запропонував не лише кардинально змінений ескіз герба Очакова. Він розробив також ескізи прапора міста та почесної відзнаки (медалі) Почесних громадян Очакова. За основу тексту Гімну Очакова Андрій Горчаков запропонував взяти Оду, написану ним на честь нашого міста, щоправда не представивши до нього музичний супровід.

Очаківці до 1 травня мають обрати новий герб міста

Власне бачення символів міста, підтримане городянами через соціальні мережі, представили і громадські діячі - родина Припутнєвих та Валентина Віговська. Вони також запропонували ескізи Герба та Прапора і представили аудіо запис Гімну, авторами якого стали поет А. Шелест та музикант Н. Мурленко.

Очаківці до 1 травня мають обрати новий герб міста

Заступник мера Гордій Білов зауважив, що, з огляду на правила менеджменту, часта зміна бренду будь-якої торгової марки (чим можна по-праву вважати і герб для самого міста) є недоцільною. Тож посадовець висловився на підтримку ідеї відмовитись від кардинальних змін зовнішнього вигляду символів Очакова.

Щоправда, з огляду на сучасну політичну та міжнародну позицію України, запропонував внести зміни до зовнішнього вигляду Герба в частині поверженого півмісяця, змінивши лише кут його нахилу, або ж зовсім позбавити герб міста елементів релігійного визначення.

Депутати вирішили винести питання на обговорення громади. Ескізи з описами розміщені на офіційному веб-сайті Очаківської міської ради. Пропозиції городяни можуть надавати в письмовому вигляді у відповідності до законодавства про звернення громадян. Збір пропозицій триватиме в міській раді до першого червня 2016 року.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв