Обережно небезпека: рятувальники розповіли як не отруїтися грибами

Навіть їстівні можуть стати небезпечними, якщо вони збиралися поблизу шосейних доріг, промислових підприємств тощо
Depo.Миколаїв
30 травня 2016 18:48
ФОТО: depo.ua
Обережно небезпека: рятувальники розповіли як не отруїтися грибами
Обережно небезпека: рятувальники розповіли як не отруїтися грибами

За останні декілька тижнів на території Миколаївщини випало досить багато опадів. Завдяки теплій погоді та вологості у лісових масивах з’явилося багато грибів, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі рятувальників.

Грибники-любителі та продавці йдуть до лісу та збирають різноманітні дари природи. Однак, не рідко трапляється так, що не досвідчені грибники помилково збирають неїстівні гриби, або двійники їстівних, що призводить до отруєння ними.

Тому рятувальники Миколаївщини звертаються до всіх грибників та любителів грибних став! Будьте пильними та обережними! Утримуйтесь від збирання дикорослих грибів та не купуйте їх на стихійних ринках! Пам’ятайте, що навіть їстівні можуть стати небезпечними, якщо вони збиралися поблизу шосейних доріг, промислових підприємств тощо. Крім того, не забувайте, що отруєння може викликати і неправильне приготування грибів.

Небезпечним є придбання сушених грибів, вид яких не можливо визначити. Також, не забувайте про те, що гриби належать до продуктів, що швидко псуються, тому переробляти їх слід в день збирання. Зберігати свіжими їх можна не більше 18-24 годин при температурі не вище 10°С (тобто в холодильнику). Страву з їстівних грибів можна зберігати на холоді також не більше доби.

Якщо ж, не зважаючи на застереження ви збирали та вживали дикорослі гриби, і через 6-10 годин з’явився біль у животі, нудота тощо, необхідно негайно звернутися до лікарів для проведення обстеження та отримання кваліфікованої допомоги в разі потреби.

Пам’ятайте, що від своєчасності отримання медичної допомоги може залежати ваше життя! Бережіть себе! В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку "101"!

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв