Новоодещина повторно заразилася чумою свиней

Вірус АЧС підтвердили у лабораторії Києва: влада вже почала боротьбу із заразою
Depo.Миколаїв
12 листопада 2016 13:22
ФОТО: depo.ua
Новоодещина повторно заразилася чумою свиней
Новоодещина повторно заразилася чумою свиней

Днями у селі Себине Новоодеського району виявили загибель тварини від вірусу африканської чуми свиней. Факт наявності вірусу у телефонній розмові підтвердив і голова Новоодеської райдержадміністрації Євген Вербін, повідомляє Depo.Миколаїв. 

Зразок направили на аналіз до Києва. Висновки експерті були невтішними, - загибель свиней у Себине від АЧС. У районі вже провели нараду протиепізоотичної комісії та ввели карантин. Крім того, спеціалісти провели обхід приватних домогосподарств для вилучення та знищення поголів'я свиней та недопущення розповсюдження "африканки" на інші території. За словами Вербіна, всього було вилучено близько 100 свиней.

Голова РДА зазначив, що невідомо, хто став носієм чуми в Себине. На даний час там працюють ветеринари і, можливо, за деякий час стане відомо, звідки був завезений вірус: "Це дуже непередбачувана річ. Ось, наприклад, можна зайти до людини, привітатися за руку і не знати, що він мав контакт з хворими тваринами. Може навіть пройти два дні, мити руки, але все одно переносити чуму. Ще із кимось привітався, той прийшов годувати свиню і вона вже буде інфікована. Ось така зараза", - зазначив голова РДА.

Варто додати, що саме з Новоодеського району розпочався спалах "африканки" на Миколаївщині влітку.

Раніше повідомлялося, що черговий випадок смерті свині від африканської чуми зафіксовано у новому районі. На цей раз - Миколаївському. Про запровадження карантину в селі Степове повідомила голова Миколаївської РДА Алла Воробйова.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв