Новинський зняв Григоришина з корабля

Власник "Енергетичного стандарту" програв господареві "Смарт-холдингу" боротьбу за одну з найбільших верфей України
Depo.Миколаїв
15 липня 2016 11:45
ФОТО: depo.ua
Новинський зняв Григоришина з корабля
Новинський зняв Григоришина з корабля

Депутат Верховної Ради від "Опозиційного блоку" Вадим НовиНовинй отримав подвійну перемогу в тривалій боротьбі за стратегічний суднобудівний актив. У липні стало відомо про те, що Господарський суд Миколаївської області після кількох років розглядів повторно затвердив реєстр вимог кредиторів до ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан", повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "ДС".

Загальна сума претензій становила більш ніж значну суму - 1,76 млрд грн. З них близько 80 % (1,433 млрд грн.) припало на одного кредитора - зареєстровану в Кривому Розі компанію "Консалтинг-Гамма". Як повідомляла "ДС", ця компанія, яка називає своїм бенефіціаром кіпріота Сотеракіса Теохарідеса, раніше входила до складу акціонерів кількох структур, пов'язаних з Новинським , таких як "Запоріжнерудпром" і Яровський гранкар'єр.

Крім того, до складу співвласників фірми "ТС Лтд", що володіє контрольною часткою в "Консалтинг-Гамма" входить росіянин Олександр Газаль. Останній особисто вів бізнес з Новинським - разом вони кілька років тому входили в склад ради директорів компанії "ЯрегаРуда". Але, незважаючи на це, в "Смарт-холдингу" стверджують, що не мають ніякого відношення до миколаївського суднобудівного підприємства.

"Консалтинг-Гамма" стала кредитором "Океану" в 2012 року, незадовго до початку його банкрутства з подачі ВАТ "Малярно-ізоляційне підприємство "Райдуга \"(Миколаїв). Криворізька компанія уклала з заводом договір купівлі-продажу іменних інвестиційних сертифікатів на суму близько 1,5 млрд грн.

Емітентом цих паперів виступила КУА "Інвестиційний дім" Мегаполіс ", близька до" Смарт-холдингу "Вадима Новинського. В результаті цієї операції" Консалтинг-Гамма "стала найбільшим кредитором" Океану "після затвердження судом відповідного реєстру на загальну суму близько 2,3 млрд грн. в 2013 р Другим за величиною кредитором з вимогами на суму 625 млн грн. стала зареєстрована в Белізі компанія Belmont Industries Inc., яка вважалася близькою до екс-міністру енергетики РФ Ігорю Юсуфова і його синові Віталію. Їх було прийнято вважати ключовими бенефіціарами "Океану", які передали цей завод в управління Новинському в 2011 р

Втім, отримати контроль над стратегічним заводом з наскоку у Новинського не вийшло. У боротьбу за нього вступило кілька впливових на той момент претендентів. Свої види на "Океан" мав власник банку "Фінанси і кредит" Костянтин Жеваго, який викупив голландську фірму Okean B.V. - Колишнього мажоритарного акціонера підприємства - і спробував узаконити в українських судах її претензії до "Океану" майже на 1 млрд грн. Однак ця спроба завершилася нічим: в минулому році крапку в суперечці поставив Верховний суд, позбавивши Okean B.V. права вимагати зазначений борг.

Але проблем у Новинського після цього не поменшало, оскільки палиці в колеса йому після зміни влади в 2014 р почав активно вставляти ще один кредитор - компанія "Укррічфлот", яка входить в орбіту власника групи "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина. "Укррічфлоту" навіть вдалося домогтися в 2014 р призначення розпорядником майна "Океану" свого ставленика Євгена Соловйова, але це рішення незабаром було скасовано. Крім цього, "Укррічфлот" ініціював розгляду для визнання незаконним угоди, підписаної "Консалтинг-Гамма" з "Океаном" в 2012 р, які затягнулися на декілька років, неабияк попсувавши нерви його опонентові.

Але в поточному році сторонам набридла тривала суперечка, і "Укррічфлот" відмовився від оскарження невигідних йому вердиктів. А в червні компанія Григоришина зовсім вийшла зі складу кредиторів "Океану", продавши його борг на суму майже 35 млн грн. миколаївському ТОВ "Торговий дім" Аннона ", яке вважається близьким до екс-голови Миколаївського морського порту Василя Капацини.

Крім цього, місця в реєстрі кредиторів позбувся і вже згаданий Белізький офшор Belmont Industries Inc, який був в цьому році виключений з міжнародного реєстру компаній (тобто просто ліквідований). Таким чином, Новинському вдалося відбитися від своїх ключових опонентів, які претендували на контроль над "Океаном", і остаточно закріпити це підприємство у своїй сфері впливу.

Подальша доля ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод" Океан "є незавидною - це підприємство в кінці минулого року було визнано банкрутом, і його чекає неминуча ліквідація. В ході якої активи підприємства, як прогнозують джерела"ДС ", перейдуть до створеного ще в 2013 р ТОВ "Завод"Океан". Саме ця структура, котра вважається близькою до Новинського, протягом останніх кількох років була фактичним наступником суднобудівного підприємства-банкрута. І цілком можливо, незабаром вона офіційно складе компанію Чорноморському і Херсонському суднобудівним заводам в холдингу Smart Maritime Group.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв