ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Американці та китайці вклали в Миколаївський морпорт понад 2 млрд грн

Кошти будуть направлені на будівництво виробничо-перевантажувальних комплексів та терміналів
Depo.Миколаїв
5 лютого 2016 16:10
ФОТО: depo.ua
Американці та китайці вклали в Миколаївський морпорт понад 2 млрд грн
Американці та китайці вклали в Миколаївський морпорт понад 2 млрд грн

На території Миколаївського морського порту реалізується низка масштабних інвестиційних проектів з розвитку зерноперевалочних потужностей. Про це йдеться в звіті Кабінету міністрів, опублікованому на сайті уряду, повідомляє Depo.Миколаїв.

Так, група компаній BUNGE завершує реалізацію проекту з будівництва виробничо-перевантажувального комплексу в тиловій частині причалів № 13, 14. Після завершення комплекс забезпечить реальний вантажний оборот в обсязі 2,176 млн тонн на рік. Обсяг інвестицій становить $170 млн. Нагадаємо, в 2012 році компанія завершила будівництво зернового терміналу в порту Миколаїв.

Компанія Noble Group завершує споруду перевантажувального терміналу на причалах №1, 2 шляхом перепрофілювання комплексу з перевалки генеральних і навалювальних вантажів на комплекс з перевалки зернових та олійних культур і продуктів їх переробки. Річний вантажообіг комплексу планується в обсязі 2,5 млн тонн. Обсяг інвестицій в проект становить $75 млн.

УкрАгроКонсалт зазначає, що будівництво зерноперевалочних потужностей також планується за межами Миколаївського порту, зокрема, в порту Октябрськ і Дніпро-Бузькому порту, проте проекти знаходяться в початковій фазі планування і пошуку інвестицій.

Крім того, в звіті повідомляється, що транспортна компанія "Бруклін-Київ" будує зерновий комплекс потужністю 4,5 млн тонн на рік в Одеському морському порту, для чого залучила кошти Європейського банку реконструкції та розвитку в сумі 60 млн доларів.

Компанія "ГПК Україна" (підрозділ німецької компанії HPC-Hamburg) планує до 2018 року реалізувати проект на 5,18 млрд гривень з розширення контейнерного терміналу на Карантинному молі Одеського морського порту.

На сьогодні освоєно 3,2 млрд грн, готовність проекту складає 61,5%.

У звіті також нагадується, що торік Іллічівський морський торговельний порт і спеціалізується на поставках сільгосппродукції французька компанія Soufflet Negoce підписали меморандум про наміри побудувати термінал на одному з причалів порту.
Загальна сума інвестицій запланована на рівні 100 млн доларів.

Відзначимо, що в листопаді минулого року ЄБРР схвалив довгостроковий кредит на 40 млн доларів для компанії GN Terminal Enterprises (GNT Group) для збільшення потужності зернового терміналу в Одеському порту.

Загальна вартість проекту становить 69,3 млн доларів.

Нагадаємо, що Миколаївський морпорт покриває судно "True Love", що нахабно зливає в Бузький лиман хімікати.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв