UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Не нашкодь: Миколаївцям представили концепцію реконструкції центру міста

Аріхтектори вважають, що на площі та вулиці Соборній не так все погано, як здається, тому кардинальна багатомільйонна реконструкція непотрібна

Не нашкодь: Миколаївцям представили конц…

Збереження "миколаївського Монмартру", облаштування пішохідних зон та тротуарів, щоб вони стали доступнними та безпечними для маломобільних груп населення, та перекриття для машин Інгульського узвозу - ці, а також ініші ідеї концепції реконструкції площі Соборної та головної вулиці міста представили сьогодні, 2 березня, "Агенція розвитку Миколаєва" спільно з київськими архітекторами. Про це повідомляє Depo.Миколаїв.

Сьогодні презентували результати кількамісячної роботи над проектом реконструкції міста. Як розповіли в "Агенції розвитку Миколаєва", за цей час провели Urban Days, де вже слухали ідеї з приводу благоустрою площі Соборної та головної вулиці міста, конкурс ідей, соціологічні дослідження За словами менеджера агенції Дениса Моляки, таким чином збирають всю інформацію докупи, щоб не допустити стратегічних помилок при реконструкції, як в Харкові, де влада провела закритий конкурс щодо пам'ятника на головній площі міста.

Презентував проект київський архітектор Віктор Зотов. На Urban Days у вересні минулого року він вже представляв своє бачення реконструкції площі Соборної, тому деякі моменти сьогодні повторилися. Зотов підкреслив, що їхнє архітектурне бюро задіяли, не щоб представити готові проекти, які обов'язково потрібно реалізувати, а показати, з чим та як можна працювати.

Головною думкою концепції стало те, що і площа Соборна, і вулиця Соборна не потребують кардинальних змін. Простір потрібно зробити більш комфортним та безпечним. Наприклад, на площі Соборній пропонують залишити зону, де можна проводити масові заходи, зберегти зелену зону - сквер, де рекомендують прибрати декілька сухих тополь. Найважливішою частиною, яку пропонують розвинути, Зотов вважає зону біля води: до неї пропонують наблизити миколаївців. На "Нижньому БАМі" не має бути МАФів, реклами та авто - Інгульський узвіз пропонують перекрити для машин.

Також зазначають, що на площі Соборній потрібно зробити добре освітлення, а будівлю, яку частково займає "Укртелеком", можливо краще задіяти для різних кафе. Можливо також облаштувати "сухий фонтан". Обов'язковими бачать велодоріжки та велопарковки. "Все у достатньо доброму стані. Основний наш месседж - не нашкодь. Не зробити нічого такого, що зробить площу гірше", - сказав Зотов.

Вулицю Соборну також не бачать сенсу кардинально змінювати. На думку Зотова, потрібно розвивати площу біля Обласного палацу культури та дитячого містечка "Казка". Асфальтне покриття вважають, що потрібно залишити. А ось "зливовки" доцільно облаштувати.

Проблемним моментом архітектори називають МАФи, огородження, літні майданчики та рекламу, які не тільки погіршують зовнішній вигляд, а й приносять незручності - людям ніде ходити. Для проходу має залишатися не менше 3 м, на думку архітекторів. При цьому вважають, що розширення простору та більш естетичний вигляд літніх майданчиків обернеться на краще і для самих кафе:"Ми пропонуємо регламенутвати ширину. Не брати більше 4 м від фасадів, 4 м - максимальна ширина придомова, на яку можна розміщувати виносну та літню торгівлю", - пропонує Зотов.

Ще одним проблемним моментом бачать перехрестя з великим потоком транспорту. Зокрема вул. Соборної та вул. Шевченка, а також вул. Соборної та Великої Морської. Архітектор зазначив, що тротуари потрібно робити максимально доступними, в тому числі для маломобільних людей. Колега Зотова Максим Лісогора зауважив, що нібито Соборна є пішохідною, але в окремих місцях є проблеми із "зебрами". Пішохідні переходи та стоп-лінії потрібно позначити більш чітко. Одним з варіантів пропонують також розширення "зебри" на перехресті з Великою Морською, в тому числі позначити її по центру Соборної.

"Миколаївський Монмартр" біля Каштанового скверу пропонують зберегти. Освітлення та дерева на вул. Соборній архітектори оцінили позитивно, аби вони були в належному стані. Розвинути пропонують громадські туалети - безкоштовні, цілодобові, без "бабусь" у віконцях.

Також архітектори вважають, що реклами не має бути на головні вулиці міста. Проте потрібно зробити вказівні таблички, які будуть зручні й для гостей міста. Крім того, потрібно зробити позначки, доступні для людей з вадами зору та слуху.

Менеджер "Агенції розвитку Миколаєва" Євгенія Дулько зазначила, що миколаївцям пропонують реалізувати не конкретно ці ідеї. Метою розробки концепції було зібрати багато пропозицій, щоб потім можна все було зробити правильно. При цьому вважають, що проекти, які подаватимуть професійні архітектори на конкурс з реконструкції площі Соборної та вул. Соборної, мають бути не надто креативними, а реальними - їх можна буде втілити в життя, не витрачаючи мільйони. "Не потрібно радикально змінювати та інвестувати туди мільйони. Ми вас закликаємо не витрачати багато", - резюмував Зотов.

Він додав, що починати потрібно з найпростішого, того ж нанесення дорожньої розмітки. Зауважимо, що поки дату, коли буде оголошено конкурс з реконструкції, не називають. Замовником буде управління містобудування та архітектури. Проте в агенції зазначають, що конкурс потрібно провести цього року, адже підготовка проектно-кошторисної документації займає багато часу до безпосередньо реалізації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme