Найстаріший миколаївський баран Тулуп увійшов до книги рекордів

Попри те, що йому вже скоро 14 років, почувається добре. Лише повипадали передні зуби й болить копитце
Depo.Миколаїв
8 вересня 2016 14:08
ФОТО: depo.ua
Найстаріший миколаївський баран Тулуп увійшов до книги рекордів
Найстаріший миколаївський баран Тулуп увійшов до книги рекордів

Найстарішого барана України днями вписали до книги рекордів. Його звуть Тулуп, а живе він у Миколаєві. Експерти стверджують, що барани живуть 10-15 років. Однак мало хто з них дотягує до поважного віку, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Експрес".

"13 років тому, ще школяркою Інна Черненко перед новорічними святами написала листа Дідовi Морозу з проханням принести їй у подарунок не цукерки, не сукенку, а баранця, -розповідає Лана Вєтрова. - Мама дівчинки купила в господарстві за містом маленьке ягня асканійської тонкорунної породи, якому ще й тижня не було. Баранець сприймав Інну як свою маму. Вона годувала його штучним молоком і вкладала спати поруч на подушку. Коли Тулупчик підріс, у нього з’явилася власна житлова площа. Зараз довжина баранячого рогу сягає 55 сантиметрів".

До речі, власниця барана ображається, коли хтось каже, що пора вже з нього смажити шашлик. "Для мене Тулуп - справжній талісман, адже я за знаком зодіаку Овен. Баранчик - мій друг, -запевняє Інна Черненко з Миколаєва. -Коли він до мене потрапив, йому було лише три дні. Фермер, у якого мама купила його, казав, що без овечого молока малюк помре. Однак я навчилася готувати схожий напій із козячого молока, цукру та інших інгредієнтів. А зараз Тулуп любить овес, моркву, листя та кавун. Попри те, що йому вже скоро 14 років, почувається добре. Лише повипадали передні зуби й болить копитце. Тому натираю його лікувальною маззю. До речі, окрім барана в мене є 13 собак та 5 котів".

"На м'ясо їх ріжуть уже в 7 - 8 місяців, - каже Сергій Павкович, доцент кафедри тваринництва і кормовиробництва національного аграрного університету. - А вовна зі старих баранів не така якісна, як з молодих".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв