На Южно-Українській АЕС прокоментували виведення "в тінь" 20 млн грн

Керівництво підприємства не вважає себе винним в фінансових махінаціях
Depo.Миколаїв
9 серпня 2016 18:09
ФОТО: depo.ua
На Южно-Українській АЕС прокоментували виведення "в тінь" 20 млн грн
На Южно-Українській АЕС прокоментували виведення "в тінь" 20 млн грн

Днями СБУ викрила привласнення державних коштів ВП "Южно-Українська атомна електростанція" в особливо великих розмірах. Оперативники спецслужби затримали кур’єра під час передачі шести мільйонів гривень готівки головному бухгалтеру одного з публічних акціонерних товариств (ПАТ), повідомляє Depo.Миколаїв.

Керівництво підприємства не вважає себе винним в фінансових махінаціях і опублікувало на офіційному сайті АЕС заяву, в якій стверджує, що має повне право самостійно розпоряжатися вказаними грошима. 

Далі наводимо текст заяви: 

"Оскільки замовником реконструктивних робіт на першому гідроагрегаті ТГАЕС було "ДП "НАЕК "Енергоатом2 в особі ВП "Южно-Українська АЕС", вважаємо за потрібне прокоментувати дану ситуацію в частині, що стосується нашого підприємства.

Свого часу на гідроагрегаті №1 ТГАЕС, згідно з проектом, було встановлено втулки лопаток і кінематики направляючого апарату зі склоепоксидної композиції з фторопластовою крихтою 1987 року виготовлення. У подальшому, в зв’язку з погіршенням фізико-механічних властивостей втулок, ГАЕС була змушена знизити потужність у генераторному режимі зі 150 МВт до 120 МВт. Тому, з метою відновлення проектної потужності ГАЕС виникла необхідність заміни втулок на нові, з використанням сучасної полімерної композиції "ФУТ-неіржавіюча сталь".

Проектна документація на реконструктивні роботи пройшла всі необхідні державні експертизи, в тому числі цінову. Увесь комплекс робіт у відповідності до діючих класифікаторів у галузі будівництва був розділений на 5 різних предметів закупівель загальною вартістю понад 28 млн грн. За результатами проведених у відповідності до Закону України "Про здійснення державних закупівель" тендерних процедур було обрано підрядників для виконання комплексу робіт.

Роботи було виконано з жовтня 2015 по квітень 2016 року. Претензії щодо якості виконаних реконструктивних робіт у замовника – ВП ЮУАЕС – відсутні. Гідроагрегат №1 ТГАЕС наразі перебуває в робочому стані, підключений до єдиної енергетичної системи України і працює згідно з робочим графіком навантажень. За виконані роботи ВП ЮУАЕС з підрядчиками розрахувався майже в повному обсязі. Кредиторська заборгованість становить близько 1,9 млн грн.

Ніякого відношення до того, яким чином підрядні організації використовують кошти, отримані за виконаним у повному обсязі договором, ВП "Южно-Українська АЕС" не має. Адже, згідно діючого законодавства, підприємства самостійно (на власний розсуд) визначають цілі та напрямки використання своїх грошових коштів, і самостійно розпоряджаються ними".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв