На Южно-Українській АЕС перевірять систему контролю радіаційної обстановки

Першим етапом повірки стане підтвердження придатності до подальшої експлуатації блоків детектування, встановлених у місті Южноукраїнськ
Depo.Миколаїв
20 червня 2016 16:25
ФОТО: depo.ua
На Южно-Українській АЕС перевірять систему контролю радіаційної обстановки
На Южно-Українській АЕС перевірять систему контролю радіаційної обстановки

Завтра, 21 червня, на Южно-Українській АЕС розпочнуться роботи з щорічної планової повірки* блоків детектування гамма-випромінювання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), встановлених на проммайданчику та в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження АЕС, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі АЕС.

Повірку здійснює ДП "Миколаївський регіональний центр стандартизації, метрології та сертифікації". Для її виконання блоки детектування демонтуються та доставляються на майданчик атомної станції.

"Процес повірки розраховано на 2 місяці, він виконується поетапно, - повідомляє начальник лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки ВП ЮУАЕС Андрій Гришан. - Це дозволяє продовжувати безперервне спостереження за станом радіаційної обстановки на промисловому майданчику енергокомплексу та в зоні спостереження атомної станції під час повірки".

Першим етапом повірки стане підтвердження придатності до подальшої експлуатації блоків детектування, встановлених у місті Южноукраїнськ (СК "Олімп", ремонтно-механічний завод ВП "Атоменергомаш"), селищі Олександрівка, селах Новоселівка, Акмечетські ставки, Кузнецово, Іванівка, Костянтинівка та Бузьке.

По закінченні процесу повірки блоки детектування повернуть на штатні місця, про що буде повідомлено додатково.

*Повірка - обов'язкова процедура, яка проводиться з метою підтвердження достовірності вимірів, що виконуються.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв