ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На розвиток території зони спостереження ЮУ АЕС направлено близько 19 млн грн

Кошти розподілено між п’ятьма районами та двома містами, території яких входять до 30-кілометрової зони АЕС
Depo.Миколаїв
16 лютого 2016 19:13
ФОТО: depo.ua
На розвиток території зони спостереження ЮУ АЕС направлено близько 19 млн грн
На розвиток території зони спостереження ЮУ АЕС направлено близько 19 млн грн

У 2015 році субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження ЮУАЕС*, загалом склала 18,8 млн грн, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ЮУ АЄС. 

. Завдяки цим фінансовим надходженням вдалося вирішити чимало проблем регіону.

30% від загальної суми, а саме 5,6 млн грн, направлено до обласного бюджету. За ці кошти здійснено капітальні ремонти споруди цивільного захисту загальноосвітньої школи у Вознесенську, поліклініки, хірургічного корпусу та галереї Братської центральної районної лікарні, школи-інтернату в с. Романова Балка Первомайського району та інженерних споруд одного з гуртожитків у Южноукраїнську.

55% від загальних перерахувань - 13,2 млн грн - направлено до бюджетів Первомайського, Арбузинського, Доманівського, Братського та Вознесенського районів, а також безпосередньо міста Вознесенськ. Кошти розподілено наступним чином.

Арбузинський район отримав 1,9 млн грн. Згідно з інформацією районної держадміністрації, їх витрачено на капітальні ремонти загальноосвітньої та музичної шкіл, роздягалень дитячо-юнацької спортивної школи, житлового будинку центральної районної лікарні, двох приміщень протирадіаційного укриття в райцентрі. За рахунок компенсаційних надходжень виконано також капітальний ремонт автодороги, яка сполучає Арбузинку з сусіднім селом Кавуни, та дорожнього покриття однієї з вулиць районного центру, Іванівської загальноосвітньої школи та розвідних водопровідних мереж на одній з вулиць села Любоіванівка.

До бюджету Братського району перераховано 1 млн грн. Кошти направлено на капітальні ремонти покрівлі загальноосвітньої школи в селі Сергіївка, а також протирадіаційного укриття та автодороги в райцентрі.

У Доманівському районі за рахунок компенсаційних виплат, які склали 2 млн грн, у райцентрі відремонтовано покрівлю загальноосвітньої школи, операційний блок хірургічного відділення центральної районної лікарні та дорожнє покриття на одній з вулиць. Виконано також капітальні ремонти шкільних корпусів у селах Маринівка та Кузнецове, оплачено поточний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту в селі Зелений Яр.

Первомайська районна адміністрація повідомляє, що на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення зони спостереження ЮУАЕС до районного бюджету надійшло 446 тис. грн. Ці кошти витрачено на реконструкцію водопровідної мережі села Степківка та капітальний ремонт дороги в селі Куріпчине.

Бюджет Вознесенського району за рахунок компенсаційних надходжень поповнився на 1,4 млн грн. Їх направлено на капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення в селищі міського типу Олександрівка та селах Актове, Воронівка, Бузьке, а також облаштування свердловини для водопостачання в смт Олександрівка.

Місто Вознесенськ у 2015 році витратило кошти субвенції – 3,4 млн грн – на капітальні ремонти міських доріг, ліній зовнішнього освітлення, другого поверху денного стаціонару та протирадіаційного укриття центральної районної лікарні, облаштування світлофорного об’єкту, а також парку культури та відпочинку.

15% субвенції (2,8 млн грн) від передбаченої для Миколаївщини загальної суми на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження ЮУАЕС, надійшло до бюджету міста-супутника атомної станції. 2,5 млн грн витрачено на капітальний ремонт прибудови до навчального корпусу міської школи №4. Решту направлено на придбання препарату калію йодиду.

Слід зазначити, що за кошти державної субвенції препарати стабільного йоду придбано також для населення Первомайського, Арбузинського, Доманівського, Братського, Вознесенського районів та міста Вознесенськ.

*НАЕК «Енергоатом» (експлуатуюча організація чотирьох діючих АЕС України) сплачує збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зон спостереження атомних електростанцій, починаючи з 2010 року. Розмір збору складає 1% від обсягу реалізації електроенергії, що виробляється на вітчизняних АЕС за відповідний період (без урахування ПДВ).

Розподіл коштів, відповідно до діючого законодавства, здійснюється з урахуванням кількості населення, яке проживає в зонах спостереження, та пропорційно до обсягів товарної продукції АЕС, розташованої на даній території. При цьому до спеціальних фондів обласних бюджетів надходить 30%, районних бюджетів і бюджетів міст обласного підпорядкування зон спостереження – 55%, бюджетів монофункціональних міст-спутників ядерних установок - 15% від загальної суми перерахувань.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв