ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Росії впіймали українських музикантів, які "косили" під афганців

Заробітчан з Миколаєва та Одеси видворили з країни побоюючись, що вони фінансуватимуть АТО
Depo.Миколаїв
8 квітня 2016 16:07
ФОТО: depo.ua
На Росії впіймали українських музикантів, які "косили" під афганців
На Росії впіймали українських музикантів, які "косили" під афганців

Співробітники міграційної служби притягнули до відповідальності чотирьох громадян України за відсутність реєстрації та здійснення трудової діяльності без відповідних документів в Новосибірську, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Сибкрай".

До затримання вони вже встигли провести кілька гастрольних днів на вулицях міста, при цьому всюди показували підроблені документи "афганців". Першим звернув увагу на чотирьох чоловіків в камуфляжі і далеко вже не призовного віку Віталій Шадрін зі Спілки десантників Росії.

На Росії впіймали українських музикантів, які "косили" під афганців - фото 1

"Я в п'ятницю побачив їх біля метро "Річковий вокзал". Вони співали і збирали гроші нібито для інвалідів-афганців", - розповів Шадрін. Пам'ятаючи про те, що переважна більшість таких "волонтерів", - шахраї, він вирішив поцікавитися, звідки гастролери і для кого збирають кошти. Коли дізнався, що "хлопці" приїхали з України, повідомив в регіональне управління ФМС, співробітники відомства затримали музикантів.

За словами співака-гітариста, жителя міста Миколаєва В'ячеслава Тараканова, квартет виконав довгий шлях для того, щоб банально заробити. "Привезли нас сюди ..., - почав Тараканов, але, перехопивши суворий погляд свого товариша Олексія Павлова, схаменувся. - Я просто з Одеси приїхав з хлопцями пограти тут. Хлопці живуть в Одесі, я живу в Миколаєві. Я співак, вокаліст, працював раніше в Москонцерте. Я поїхав до сестри в гості, в Підмосков'ї. Я не знаю, чому в Новосибірськ...".

На Росії впіймали українських музикантів, які "косили" під афганців - фото 2

Тут його перебив бек-вокаліст Сергій Петренко: "У мене теща на Уралі живе, а я присягу СРСР давав в армії...". Він так і не зміг пояснити, чому поїхав ні до сестри на Урал, а попрямував трубадурів до Новосибірська.

Як виявилося, в квартеті тільки Тараканов грає на інструменті і співає, та ще Петренко, за його словами, "підспівує". Решта ж в музичних шоу участі не брали. Олексій Павлов, обвішаний медалями і всілякими значками, представився керівником агітбригади.

"Вирішили подивитися на місто", - так він прокоментував свій приїзд до Новосибірська. А ось на питання про те, як у нього виявилися підроблені документи, відповіді не знайшлося. Наприклад, посвідчення, нібито видане Союзом афганців Росії, датується вереснем 2014 року, а в Росії вони в'їхали тільки 6 березня 2016- го.

На Росії впіймали українських музикантів, які "косили" під афганців - фото 3

На фото - два посвідчення: одне - справжнє, належить Віталію Шадріну, друге - липове, виписано на ім'я громадянина України Олексія Петренко. Як з'ясувалося, квартет по максимуму упакованих всілякими значками і медалями, липовими посвідченнями і супровідними листами на підроблених бланках перед тим, як перетнути кордон з Російською Федерацією. Бригада приїхала на двох машинах - Volkswagen і Mercedes. З огляду на неблизький шлях і витрати на проживання в Росії, вони повинні були непогано заробляти.

"НІ, тисячі три в день - не більше", - скаржиться на жадноватих сибіряків вокаліст Тараканов. Уповноважений представник МГО "Союз добровольців Донбасу" по Сибірському федеральному округу Олександр Ілютенко, який також брав активну участь у викритті шахраїв, вважає, що заробітки квартету були набагато більше.

Музиканти "працювали" з ранку до ночі, активно переміщаючись по місту на своїх машинах. "В Україні жити нема на що, у мене допомога по безробіттю - тисяча гривень, це рівно стільки, скільки коштує комуналка в місяць. У вас цукор дешевше, хоча Україна "цукрова» країна", - скаржиться "підспівувач" Петренко.

На Росії впіймали українських музикантів, які "косили" під афганців - фото 4

До всієї майданної заварухи він шабаш на будівництвах, у тому числі - і в Криму. Але зараз роботи немає, промисловість стоїть, нічого не будується. Йому вторить вокаліст Тараканов: "Ми після 40 нікому там не потрібні. Жити-то якось треба, от і вирішили в Росії підзаробити".

Громадські працівники, що звернули увагу на дивний квартет, вважають їх шахраями - українські гості, співали на новосибірських вулицях на благо інвалідів-афганців, ніякого відношення до ветеранів Афганістану не мають, ні в яких суспільних організаціях не перебувають, зібрані гроші просто кладуть собі в кишеню. "При цьому немає ніякої впевненості в тому, що ці російські рублі не йдуть на фінансування АТО і батальйонів нацгвардію України", - зазначив Ілютенко.

На Росії впіймали українських музикантів, які "косили" під афганців - фото 5

За словами заступника начальника відділу УФМС по Новосибірській області Олександра Грибовського, четверо громадян України будуть видворені з країни. Крім того, в найближчі п'ять років їм буде заборонений в'їзд на територію Росії.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв