ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Російським ЗМІ заборонили писати більше ніж про один суїцид на день

Росспоживнагляд опублікував проект рекомендацій щодо висвітлення інформації про самогубства
Depo.Миколаїв
18 квітня 2016 13:31
ФОТО: depo.ua
Російським ЗМІ заборонили писати більше ніж про один суїцид на день
Російським ЗМІ заборонили писати більше ніж про один суїцид на день

Росспоживнагляд опублікував проект рекомендацій щодо висвітлення інформації про самогубства в засобах масової інформації, документ доступний на сайті відомства, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Слон".

ЗМІ рекомендовано не поміщати статті про суїциди на перші шпальти, "обмежувати гостроту подачі інформації", уникати зайвої емоційності, писати про один суїцид в день.

Крім того, Росспоживнагляд дав журналістам поради щодо висвітлення самогубств: надавати "збалансовану картину життя померлого, описуючи проблеми поряд з успіхами і перемогами", писати про ресурси психологічної допомоги.

Також служба порадила уникати слів "суїцид" і "самогубство" в заголовках, не робити самогубство основною темою, писати "померлий внаслідок самогубства" замість "самогубець", не використовувати вираз "успішно завершив акт самогубства".

Російське законодавство не забороняє писати про самогубства, але забороняє пропаганду суїциду.

Зокрема, Росспоживнагляд вимагав заборони опис самогубства як спосіб вирішення проблем, також служба наполягала на забороні опису способів самогубства. ЗМІ пишуть без явного уточнення таких деталей, наприклад, "Медіазона" замінює опис суїциду словом "[Роскомнадзор]".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв