На Росії спецслужби зламуватимуть мобільні та сторінки у соцмережах

За допомогою нового програмного забезпечення ФСБ хоче отримувати доступ до листування і відслідковувати маршрути людей
Depo.Миколаїв
17 серпня 2016 15:09
ФОТО: depo.ua
На Росії спецслужби зламуватимуть мобільні та сторінки у соцмережах
На Росії спецслужби зламуватимуть мобільні та сторінки у соцмережах

ФСБ Росії хоче отримати програмне забезпечення "для проведення комп'ютерних експертиз". Програма повинна автономно копіювати з мобільних пристроїв будь-яку інформацію, в тому числі віддалену або приховану. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Сноб".

ФСБ розмістила замовлення на розробку програмного забезпечення (ПЗ) на сайті держзакупівель в понеділок, 15 серпня. Конкурс, під час якого визначать переможця, повинен відбутися 26 серпня. Максимальна сума контракту становить 1,5 мільйона рублів.

Представники спецслужби хочуть отримати універсальне ПЗ, яке зможе зламувати мобільні пристрої різних операційних систем: iOS, Android, Bada, BlackBerry, Java, PalmOS, Symbian, WindowsPhone та інших. У ФСБ розраховують, що програма зможе працювати з 17100 пристроями.

За допомогою програми співробітники ФСБ хочуть отримати доступ до вмісту телефонної книги, SMS, MMS, всім дзвінків, в тому числі пропущеним, аудіозаписів, фото і відео, а також даними sim-карт. Крім того, вони хочуть підбирати за допомогою програми призначені для користувача паролі і коди блокування.

Окремо в конкурсній документації прописано, що програма повинна вміти зламувати пристрої, які працюють на базі iOs, Android і BlackBerry. Також в ФСБ хочуть, щоб програма вміла розшифровувати листування в Skype, ICQ, "Агент Мейл.ру" та інших месенджерах, могла отримати доступ до листування в соціальних мережах, в тому числі у "ВКонтакте", Facebook і Twitter. Також програма повинна вміти отримувати дані GPS і будувати маршрут, за яким ходив власник пристрою.

У регіональному ФСБ повідомили виданню Znak.com, що програма потрібна виключно для комп'ютерної експертизи пристроїв, вилучених у підозрюваних у злочинах. У відомстві пообіцяли, що стануть використовувати програму тільки за рішенням суду. "Законослухняним громадянам не варто турбуватися про своїх даних", - відзначили в управлінні.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв