На Росії депутатка пропонує законодавчо заборонити жіноче обрізання

Авторка законопроекту вважає, що жіноче обрізання є дискримінацією за статевою ознакою
Depo.Миколаїв
19 серпня 2016 13:47
ФОТО: depo.ua
На Росії депутатка пропонує законодавчо заборонити жіноче обрізання
На Росії депутатка пропонує законодавчо заборонити жіноче обрізання

До Держдуми РФ внесений законопроект, що передбачає введення кримінального покарання - до десяти років позбавлення волі - за жіноче обрізання, зроблене з релігійних мотивів. Автором законопроекту стала депутат і оперна співачка Марія Максакова-Ігенбергс. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на Інтерфакс.

Законопроект пропонується прописати в Кримінальному кодексі. "Дискримінація щодо жінок з релігійних мотивів, виражена в частковому або повному видаленні зовнішніх геніталій, пояснює цілями релігійного культу, карається позбавленням волі на строк від п'яти до семи років". Те саме діяння, вчинене щодо неповнолітньої, має каратися позбавленням волі на строк від семи до 10 років", - зазначається в документі.

Автор нагадує, що Росія, згідно з Конституцією, є світською державою, і "жодні сакральні культи не можуть служити виправданням жіночого обрізання, оскільки тим самим окремі догми ставляться їх послідовниками вище норм Основного закону країни, єдиного для всіх громадян незалежно від їх релігійних поглядів".

У пояснювальній записці до проекту йдеться, що стаття 19 Конституції РФ гарантує рівні права і свободи чоловікам і жінкам, проте чоловіче обрізання по медичних наслідків, включаючи психологічні аспекти, неможливо порівняти з жіночим. "Подібне втручання є нічим іншим як формою нанесення каліцтв, заснованої на дискримінації за статевою ознакою, оскільки тільки переконання прихильників жіночого обрізання в тому, що дана процедура фізіологічно захищає жінок від аморального способу життя, є рушійної сили цього анахронізму", - йдеться в пояснювальній записці.

Раніше стурбованість традицією жіночого обрізання, поширеною в деяких районах Дагестану, висловила член Громадської палати РФ Діана Гурцкая. Вона звернулася в Генпрокуратуру РФ з проханням перевірити законність такого звичаю. Слідом за цим матеріали про цю традицію в Генпрокуратуру направив і Рада з прав людини при президенті РФ.

Нагадаємо, голова Координаційного центру мусульман Північного Кавказу (Росія) Ісмаїл Бердиєв виступив за обрізання жінок. Така заява викликала миттєву реакцію у соцмережах та пропозиції почати з Мізуліної.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв