На Миколаївщину знов повернулася "африканка"

Черговий випадок захворення на африканську чуму свиней зафіксували на фермі в Доманівському районі
Depo.Миколаїв
11 січня 2017 09:15
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщину знов повернулася "африканка"
На Миколаївщину знов повернулася "африканка"

На Миколаївщині в черговий раз зафіксували спалах африканської чуми свиней. Цього разу - 6 січня на приватному сільгосппідприємстві імені Суворова Доманівського району, де зареєстрували загибель свиней. Про це йдеться на сайті Головного управління держспоживслужби області, повідомляє Depo.Миколаїв.

Ветеринари відібрали матеріал для дослідження на африканську чуму свиней та направили до Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Києва. 7 січня методом молекулярно-генетичного випробування встановили діагноз "африканка".

Того ж дня Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Доманівській РДА оголосила свинотоварну ферму ПСП "ім. Суворова" неблагополучною щодо африканської чуми свиней та встановила карантин. Територію свиноферми визначили епізоотичним осередком, встановили трьохкілометрову зону захисту з населеним пунктом с. Прибужжя Доманівського району. До 20-кілометрової зони нагляду увійшли населені пункти Доманівського району: Акмечетські Ставки, Щуцьке, Цвіткове, Анетівка, Коштів.

Наразі в осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника африканської чуми свиней.

Нагадаємо, що африканська чума свиней "трусила" Миколаївщину з липня минулого року. Черговий випадок підтвердився наприкінці жовтня у Миколаївському районі.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв