На Миколаївщині знищили 1,5 тис га лісосмуг

Місцеві мешканці вирубують захисні лісосмуги для власних потреб або перепродають на дрова
Depo.Миколаїв
15 липня 2016 13:50
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині знищили 1,5 тис га лісосмуг
На Миколаївщині знищили 1,5 тис га лісосмуг

У 12 областях через незаконну вирубку безповоротно зникли більше 10 000 гектарів лісозахисних смуг на полях. Серед них і Миколаївщина. Про це Depo.Миколаїв повідомили у обласноу управлінні Держгеокадастру.

Україна втрачає тисячі гектарів полезахисних смуг, що мають захищати сільськогосподарські угіддя від посухи та ерозії ґрунтів. Про це свідчать результати моніторингу стану захисних насаджень, проведеного фахівцями Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Дослідження проводилось у 12 регіонах, де проблема збереження родючих ґрунтів стоїть найгостріше: Вінницька, Дніпропетровська, Запорізька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська області. "У всіх без виключення вказаних адміністративно-територіальних одиницях виявлено серйозне відхилення фактичних площ зелених захисних насаджень від показників, визначених за даними експлікації землі у проектах роздержавлення та приватизації земель сільськогосподарських підприємств (1995-1997 роки). Загальні втрати у 12 регіонах становлять 10 071 гектарів", - йдеться у повідомленні.

На Миколаївщині знищили 1,5 тис га лісосмуг

Дерева у більшості випадків просто вирубуються місцевими мешканцями для побутових потреб або для перепродажу у якості дров чи пиломатеріалу. Найбільші втрати захисних лісосмуг полів зафіксовані у Південних регіонах України: Херсонській (3271,2 га), Запорізькій (2266,4 га), Миколаївській (1653,8 га) та Одеській (1638,1 га) областях. Інші зазнали хоч і менших, але суттєвих втрат: Кіровоградська (958 га), Хмельницька (122,1 га), Дніпропетровська (76 га) тощо.

Полезахисні лісосмуги затримують сніг та зберігають вологу для майбутнього врожаю, не дають зливам змивати родючий ґрунт з полів, стримують вітер та пилові бурі. За експертними оцінками, на полях, які захищені лісосмугами, швидкість вітру знижується на 20-30%, вологість повітря збільшується на 3-5%, в два рази знижується непродуктивне випаровування вологи. Врожайність зернових підвищується на 5-7 ц/га. Наявність лісосмуг є принциповою умовою ефективного агровиробництва в степових регіонах України, де як раз і зафіксоване найбільш активне їх знищення.

На Миколаївщині знищили 1,5 тис га лісосмуг

Голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру зазначає, що на основі проведеного моніторингу готується розгорнута аналітику у розрізі областей України. Вся інформація буде передана до Кабінету Міністрів України для вжиття необхідних заходів. Він також додав, що виявлена проблема вкотре доводить необхідність впровадження в державі ефективного механізму контролю використання та охорони земель.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв

Мітки: