ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Миколаївщині запрацював перший гідроагрегат Ташлицької ГАЕС

Ремонтну кампанію на першій машині ТГАЕС завершено на 4 доби раніше запланованого терміну
Depo.Миколаїв
30 березня 2016 16:49
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині запрацював перший гідроагрегат Ташлицької ГАЕС
На Миколаївщині запрацював перший гідроагрегат Ташлицької ГАЕС

Нещодавно, 27 березня, після закінчення капітального ремонту в роботу було включено перший гідроагрегат Ташлицької ГАЕС. Ремонтну кампанію на першій машині ТГАЕС завершено на 4 доби раніше запланованого терміну. Агрегат функціонує згідно з диспетчерським графіком, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Южно-Української АЕС.

Введенню в експлуатацію гідроагрегата №1 Ташлицької гідроакумулюючої електростанції передували комплексні гідроенергетичні випробування в насосному та турбінному режимах. Їх позитивні результати засвідчили успішне завершення ремонтної кампанії, яка стартувала 15 жовтня 2015 р. і передбачала серйозну модернізацію гідроагрегата.

За словами фахівців, головним, найвідповідальнішим і затратним у часі процесом у перебігу ремонту першого гідроагрегата ТГАЕС була заміна втулок направляючого апарата. Така робота виконується лише з повним розбиранням машини, вилученням усієї виємної частини робочого колеса, кришки турбіни та безпосередньо направляючого апарата.

За аналогією з другим гідроагрегатом, широкомасштабну реконструкцію якого завершено в 2015 році, на першій машині встановлені втулки спільного виробництва двох компаній - "Mazal International BV" (Німеччина) та "Federal-Mogul Deva GmbH" (Нідерланди), що спеціалізуються на виготовленні підшипників ковзання без примусового змащування.

"Застосований у встановлених втулках сучасний високотехнологічний фрикційний шар забезпечує підвищену зносостійкість і багаторічну експлуатацію", - підкреслює Сергій Музиченко. "Найскладнішим моментом у процесі заміни було те, що кожна втулка виготовляється індивідуально для своєї лопатки та під своє посадочне місце. При цьому зазор між деталями часто складає соті долі міліметра. Сьогоднішня робота першої машини свідчить про те, що все виконано точно та у відповідності з технологічними параметрами".

Головний інженер каскаду ГЕС-ГАЕС наголошує на злагодженості дій усіх учасників ремонтного процесу на гідроагрегаті №1 Ташлицької гідроакумулюючої електростанції - експлуатаційного персоналу ТГАЕС, фахівців управління капітального будівництва ВП ЮУАЕС, працівників підрядних організацій, фахівців заводів, що відповідають за шефмонтаж на майданчику. Головний інженер переконаний, що саме завдяки цій злагодженості вдалося не лише якісно виконати все заплановане, а й скоротити терміни ремонту.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв