ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Миколаївщині вже закінчились запаси вакцини від сказу

Укус скаженої тварини тепер рівноцінний смерті
Depo.Миколаїв
26 лютого 2016 16:09
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині вже закінчились запаси вакцини від сказу
На Миколаївщині вже закінчились запаси вакцини від сказу

На Миколаївщині закінчилась вся вакцина від сказу. Людям, яких покусають тварини, залишається молитися, щоб в них не було сказу, повідомляє Depo.Миколаїв.

В Україні гостро стоїть проблема відсутності вакцини від сказу. Якщо людину вкусила тварина і у неї підтвердився діагноз «сказ», то потерпілі без антирабічного імуноглобуліну можуть померти. В управлінні охорони здоров'я акцентують, найближчим часом перспектив закупівлі необхідних ліків немає.

На Миколаївщині такої вакцини зовсім не залишилося, це підтвердила начальник обласного управління охорони здоров'я Маргарита Капуста.

"Днями ми навіть шукали в інтернеті, де можна закупити цю антирабічну вакцину. Вона до нас заходила з Російської Федерації, але зараз немає в аптеках цієї вакцини. Ми щотижня пишемо листи на МОЗ з проханням щоб хоч якось поліпшити ситуацію", - розповіла Капуста.

Фактично, в найближчі два-три роки людям залишається сподіватися, що вони не стануть жертвою тварини, в якої сказ, адже саме чтільки часу необхідно, щоб виготовити вакцину і почати завозити її в Україну.

"Минулого тижня я була в Києві на нараді і заступник Міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець озвучив, що 4 мільярди гривень переведено на фонд UNICEF для придбання ліків, але не було озвучено, це будуть тільки на вакцини або інші ліки також", - додала Маргарита капуста.

У свою чергу заступник начальника управління охорони здоров'я Юрій Дячук розповів, що робити в разі якщо вас все ж вкусила собака.

"Якщо це собака відома і знаєте, що вона сторож того чи іншого підприємства, то досить 10 днів поспостерігати за твариною. Якщо з твариною нічого не сталося годі й робити цю процедуру. Якщо собака має господаря, то дається направлення на обстеження тварини в нашій ветлікарні, робиться аналіз на сказ і якщо він негативний, то ніяких заходів вживати не треба. Що стосується антирабічної допомоги, то на сьогоднішній день в Миколаївській області величезні проблеми, це проблема всієї України. Нажаль, гламоглобулін відсутній в Україні вже протягом 3 років, він не зареєстрований в Україні взагалі. Вакцина від сказу відсутня в аптечній мережі всієї України і на сьогодні її придбати неможливо. Тому, якщо пацієнт укушений невідомою твариною він повинен бути госпіталізований в стаціонар для спостереження і проведення симптоматичного лікування і обробки самих ран", - зазначає лікар.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв