На Миколаївщині встановили 5 клас пожежної небезпеки

Лише за минулий тиждень, на Миколаївщині зареєстровано 196 пожеж, з них 165 на відкритих територіях
Depo.Миколаїв
18 липня 2016 19:13
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині встановили 5 клас пожежної небезпеки
На Миколаївщині встановили 5 клас пожежної небезпеки

На території Миколаївської області встановлений 5 клас пожежної небезпеки. Вже понад місяць на дворі панує спекотна та засушлива погода. Все це призводить до різкого збільшення кількості пожеж, особливо в природних екосистемах. Лише за минулий тиждень, на Миколаївщині зареєстровано 196 пожеж, з них 165 на відкритих територіях, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ДСНС.

Переважна частина загорань – це пожежі сухої трави та сміття на відкритих територіях, на несанкціонованих та міських сміттєзвалищах, стерні на полях. Також зареєстровані випадки пожеж пшениці на корені та лісові пожежі.

Так, 17 липня на відкритій території в с. Новосілля Новобузького району сталося загорання сухої трави. Вогонь швидко розповсюдився та перекинувся на поле з пшеницею. Рятувальникам вдалося вчасно приборкати вогонь та вберегти від знищення близько 16 Га пшениці на кореню.

Також, окремої уваги заслуговує пожежа на території лісового урочища «Бузькі хутори» Прибузького лісництва ДП «Вознесенське лісове господарство». Горіння, за попередньою інформацією, виникло через необережне поводження з вогнем. Через те, що від моменту виникнення займання до його виявлення, пройшов тривалий час, вогонь встиг набрати силу та перекинутися з хвойної підстилки на лісові насадження. Завдяки злагодженим та професійним діям вогнеборців та представників лісового господарства, вдалося ліквідувати пожежу на площі 8000 кв.м., з них близько 2000 верхової.

Це лише поодинокі приклади тих наслідків пожеж в природних екосистемах. Лише за цей тиждень знищено понад 6 га пшениці на кореню, існував ризик знищення великої кількості лісових насаджень тощо.

Підрозділами Головного управління ДСНС України у Миколаївській області забезпечено оперативне реагування на всі повідомлення. Однак хотілося б зазначити, що переважної кількості пожеж могло б не статися, якби всі громадяни сумлінно дотримувалися правил пожежної безпеки.

Рятувальники Миколаївщини наголошують! В умовах високої пожежної небезпеки слід приділяти більше уваги правилам безпечної поведінки! Не нехтуйте основними настановами та рекомендаціями! Бережіть природу та навколишнє середовище! В екстрених ситуаціях телефонуйте до Служби порятунку «101»!

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв