ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Миколаївщині визначили лідерів по створенню ОСМД

Ними виявилися Миколаїв та Вознесенськ
Depo.Миколаїв
21 лютого 2016 14:38
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині визначили лідерів по створенню ОСМД
На Миколаївщині визначили лідерів по створенню ОСМД

Про процес створення об'єднання власників багатоквартирних будинків (ОСББ) розповіли керівники сфери ЖКГ області та міста Євген Гладков і Андрій Палько, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

"Ми переймаємо європейський досвід створення керуючих компаній, створення ОСББ, і можливість вибору управителя будинку. Роботи в цьому напрямку багато, є і специфічні особливості, але ми готові, та й досвід в містах обласного значення є. Більше 1000 багатоквартирних житлових будинків уже переформатовано в ОСББ, 69 - ЖБК, порядку 127 - органів самоорганізації населення. Таким чином 50% житла перебуває поза сферою діяльності ЖЕКів - і це вже результат", - розповів Євген Гладков.

Він зазначив, що головним двигуном реформування житлово-комунальної сфери є насамперед люди, і прикладів по області багато - і Очаків, і Баштанка, а Миколаїв і Вознесенськ - флагмани в цій сфері.

За його словами, на першому етапі дуже важливо провести інформаційну компанію та донести до жителів доцільність створення ОСББ. Розповів Євген Гладков і про програми підтримки ОСББ. Серед них і програма "теплі" кредити. Так держава компенсує ОСББ 40% від суми кредиту, для теплосанації, придбання і установки нових вікон, дверей, енергозберігаючих котлів. У Миколаївській області сума "теплих" кредитів склала близько 20 млн грн і скористалося ними понад 1700 людей.

В.о. директора департаменту ЖХГ Миколаївської міськради Андрій Палько зазначив: "Боятися приходу ОСББ не треба. Необхідно для себе визначити, що ми хочемо жити краще, ми хочемо бачити всі ці процеси, контролювати їх. Законодавець сказав, що пора житло брати в свої руки і бути активним власником".

Він акцентував увагу, що з міського бюджету на програми підтримки ОСББ тільки в минулому році було виділено 3,5 млн грн. Немаловажним він вважає і залучення грантового фінансування.

Його доповнив Євген Гладков: "Потрібно змінювати підходи, шукати нові проекти і шляхи вирішення проблем, а цим предметно повинна займатися конкретна людина - управитель будинку".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв