На Миколаївщині вигоріло 10 тис. "квадратів" стерні

Протягом останньої доби 15 разіва гасили пожежі на відкритих територіях
Depo.Миколаїв
29 червня 2016 18:51
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині вигоріло 10 тис. "квадратів" стерні
На Миколаївщині вигоріло 10 тис. "квадратів" стерні

Співробітники ДСНС звертаються до усіх громадян та закликають не провокувати пожежі в природних екосистемах. Однак статистика свідчить про те, що лише одиниці жителів дослухаються до рекомендацій. Чимало мешканців області нехтують настановами та в результаті необережного поводження з вогнем спричиняють пожежі на відкритих територіях. Так, в одному з таких випадків загорілося 10 тис. кв м стерні. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі рятувальників.

Так, лише за минулу добу з причини людської недбалості на території Миколаївщини сталося 15 випадків загорань сухої трави та сміття на відкритих територіях. Загальна площа, яку пройшов вогонь, склала понад 46 тис. кв.м. В переважній більшості було знищено лише сухостій та сміття, однак в одному з випадків, який стався у Миколаєві, існувала загроза перекидання вогню на неподалік розташовані два житлові будинки. Завдяки вчасно вжитим заходам рятувальники вберегли будинки від вогню.

У Миколаєві через необережне поводження з вогнем вигоріло 10 тис. "квадратів" стерні

Окремої уваги заслуговує пожежа, яка сталася на відкритій території Веснянської сільської ради Миколаївського району. Через необережне поводження з вогнем загорілася стерня на полі. Вогонь пройшов 10 000 кв.м. Такі пожежі є дуже небезпечними, адже нерідко сільськогосподарські угіддя розташовуються на невеликій відстані, один за одним.

У Миколаєві через необережне поводження з вогнем вигоріло 10 тис. "квадратів" стерні

І у разі відсутності протипожежних розривів та опашки існує ймовірність перекидання полум’я з покошеного поля на ще не зібраний врожай. Крім того, пожежі стерні наносять непоправну шкоду ґрунту, знищуючи корисні мікроорганізми та мінерали.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв