ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Миколаївщині від "свинячого" грипу померли чотири людини

Епідемії в місті немає, але ситуація залишається напруженою
Depo.Миколаїв
28 січня 2016 11:22
ФОТО: depo.ua

Під час сесії Миколаївської міськради головний санітарний лікар області Володимир Клочко повідомив, що на Миколаївщині від свинячого грипу померло чотири людини, з них двоє миколаївців, передає кореспондент Depo.Миколаїв.

Наразі ситуація у місті не є загрозливою адже епідемічний поріг не перевищено. "Все те, що сьогодні відбувається, говорить про незагрозливу ситуацію в Миколаївській області та місті Миколаєві. Оскільки, якщо б у нас була б вже ця епідемія, то згідно з положенням, яке надано санепідемслужбі та однією з постанов про заборону проведення масових заходів, то сесія не могла б відбутися - це по-перше, щоб ви знали", - повідомив Клочко.

Головний санлікар додав, що в ЗМІ з'являються різні повідомлення, та варто розрізняти сезонний грип та епідемію H1N1. "Не буду читати вам лекцій, просто хочу сказати, що є ціле наукове обгрунтування з якого виходять ті показники, на основі яких ми сьогодні приймаємо рішення. Кореспонденти запитують й пишуть різне, можуть бути різні висловлювання. Я хочу нагадати, що є два таких поняття: сезонний грип - він завжди був, є і буде. Є одиничні випадки грипу H1N1, його ще називають "свинячий грип", бо він спільний і для людей, і для свиней - це зовсім різні речі", - пояснив медик.

Клочко акцентував на тому, що в Миколаївській області епідемічний поріг не перевищено: "На сьогоднішній день в місті Миколаєві ми маємо розрахунки з епідемічному порогу. Щоб ми всі розуміли раз і назавжди, що таке епідемічний поріг - це показники захворюваності за тиждень, які розраховувались роками... На сьогоднішній день на 58,1% місто Миколаїв і Миколаївська область не досяг епідемічного порогу".

Незважаючи на відсутність епідемії, за словами посадовця, від свинячого грипу в Миколаївській області померло чотири особи - двоє з Миколаєва.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв