ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Миколаївщині розслідується 53 факти тероризму і 16 справ по сепаратисму

Прокуратура поскаржилась, що деякі миколаївські судді дозволяють собі випускати злочинців на свободу
Depo.Миколаїв
5 квітня 2016 13:49
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині розслідується 53 факти тероризму і 16 справ по сепаратисму
На Миколаївщині розслідується 53 факти тероризму і 16 справ по сепаратисму

У вівторок, 5 квітня, в прокуратурі Миколаївської області відбувся брифінг керівництва відомства на тему сепаратизму і тероризму в Миколаївській області. В ході брифінгу перший заступник прокурора Миколаївської області Артур Шаповалов відзвітував про виконану роботу правоохоронних органів по протидії сепаратизму і тероризму в нашому регіоні, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Новости-N".

"За 2014-2015 рік слідчим відділом СБУ було відкрито 16 кримінальних проваджень за фактом сепаратизму. З них 10 за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. Крім того розслідувалася 53 факти щодо злочинів, пов'язаних з тероризмом, зокрема, 40 з них - створення і сприяння терористичним організаціям. Протягом цього часу у нас в суд направлено 11 виробництв, щодо 7 осіб винесено обвинувальний вирок. Відносно ще 11 осіб слідство триває", - сказав прокурор.

Шаповалов навів кілька прикладів резонансних справ, але не озвучував прізвищ обвинувачених, оскільки щодо них ще тривають слідчі дії і не закінчено судовий розгляд виробництва:

"Щодо осіб, які вчиняють зазначені правопорушення, застосовується запобіжний захід виключно у вигляді утримання під вартою. Про інші види запобіжного заходу не може бути й мови. Однак викликають деяку стурбованість окремі судді міста Миколаєва. Незважаючи на звернення прокуратури, суд скасовує обвинуваченим раніше обрані запобіжного заходу. Наприклад, Ленінський районний суд скасував запобіжний захід і не обрав новий. Внаслідок цього підозрювані особи гуляють сьогодні по Миколаєву і в будь-який час можуть безперешкодно виїхати на територію так званих Донецької і Луганської народних республік".

Такі судді, за словами Шаповалова, керуються "якимись суб'єктивними причинами і законодавством України". Однак, як сказав прокурор, відомство постарається прийти з суддями до якогось консенсусу.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв