ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Миколаївщині розпочато проект з гендерно-орієнтованого бюджетування

Чиновників Миколаївщини навчали як створювати гендерно-орієнтованний бюджет
Depo.Миколаїв
5 лютого 2016 19:50
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині розпочато проект з гендерно-орієнтованого бюджетування
На Миколаївщині розпочато проект з гендерно-орієнтованого бюджетування

Сьогодні, 5 лютого, перший заступник голови облдержадміністрації Микола Романчук зустрівся з керівником проекту "Гендерне бюджетування в Україні" Майєю Босніч, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА. 

"Наш проект надає підтримку Мінфіну України в реформі управління публічними фінансами, саме в аспекті гендерного бюджетуванням. Основна мета - щоб до кінця проекту, до 2018 року бюджетні документи були побудовані з урахуванням гендерних критеріїв. Щоб рекомендації, які надасть робоча група були спрямовані не лише на зміну обласних програм, але й була їх імплементація на вседержавному рівні", - розповіла Майа Босніч.

Нагадаємо, що у рамках співпраці Міністерства фінансів України з Урядом Королівства Швеція у сфері фінансового та технічного співробітництва у 2016 році продовжується реалізація проекту "Гендерне бюджетування в Україні", який спрямований на популяризацію і демонстрацію важливості гендерно-орієнтованого бюджетування для реформи державних фінансів.

"Ще декілька років тому це було на межі фантастики, а сьогодні ми впроваджуємо такі реформи на практиці. Врахування гендерних критеріїв – це ще один крок до європейського рівня життя, до європейського рівня ведення державної фінансової політики", - зазначив Микола Романчук.

Області України в рамках Проекту поділено на кластери за ознакою територіального розташування та визначено пілотні регіони для реалізації проекту.

В рамках його виконання, протягом 2015 року в пілотних областях робочими групами з впровадження проводився гендерний аналіз окремих програм, які фінансуються з місцевих бюджетів.

Цього року до реалізації проекту на місцевому рівні залучені крім Миколаївської ще Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Кіровоградська, Черкаська та Чернівецька області.

В Миколаївській області розпорядження голови облдержадміністрації Вадимом Меріковим створено робочу групу з підготовки та реалізації проекту. Протягом року, робоча група буде проводити відповідний аналіз обласних програм управління молоді та відділу фізичної культури та спорту. Результати гендерного дослідження та напрацьовані пропозиції стосовно врахування гендерного аспекту в документах будуть обговорені на нарадах та запропоновані зміни на обласному та всеукраїнському рівнях.

"Наша робота розпочинається з навчання щодо збору інформації, її аналізу, моніторингу та оцінки бюджетних витрат і доходів, обласних програм молоді та спорту з урахуванням гендерних проблем", - зазначив керівник робочої групи директор департаменту фінансів Вадим Іщенко.

Протягом 4-5 лютого для представників робочої групи проводилися семінари-тренінги щодо запровадження гендерно-орієнтованого бюджетування на місцевому рівні.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв