На Миколаївщині райвиборчкомам не вистачає коштів на проведення місцевих виборів

Зазначається, що деякі члени районних виборчих комісій відмовляються навіть працювати без фінансування
Depo.Миколаїв
7 листопада 2016 14:49
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині райвиборчкомам не вистачає коштів на проведення місцевих виборів
На Миколаївщині райвиборчкомам не вистачає коштів на проведення місцевих виборів

Районні виборчі комісії у Миколаївській області не отримують фінансування для організації проведення перших виборів голів та депутатів територіальних об'єднаних громад, через що деякі члени комісій відмовляються працювати на безоплатних умовах. Про це Depo.Миколаїв повідомили у Громадянській мережі "ОПОРА".

Згідно з пунктом 6 статті 22 та пунктом 1 статті 23 ЗУ "Про місцеві вибори" районі виборчі комісії утворюють сільські, селищні, міські та дільничні виборчі комісії для організації та проведення голосування в об'єднаних територіальних громадах.

Повідомляється, що створення дільничних та територіальних виборчих комісій - це основне, що покладено на районні комісії на перших виборах у територіальних громадах: "Однак частина членів районних комісій Миколаївської області відмовляються працювати на безоплатних умовах. Так, Первомайська РВК розробила свій кошторис видатків та звернулась до Первомайської районної ради з проханням виділити їм кошти з бюджету", - йдеться у повідомлені.

Очаківська РВК не має коштів оприлюднити свої рішення у місцевих ЗМІ, тому комісія вирішила розмістити всі протокольні рішення лише на офіційному стенді комісії. Вознесенська РВК не має канцелярських товарів у достатньому обсязі. Члени Вітовської РВК мусять їхати за свої кошти до приміщення виборчої комісії.

Схожі проблеми виникають також і у Миколаївській, Арбузинській, Березанській та Баштанській РВК. Як показує спостереження, проблема з відсутністю коштів поки що не вплинула на створення сільських та селищних територіальних комісій, але організація роботи стала складнішою, насамперед для голів комісій. Спостерігачі фіксують, що офіційні документи для районних комісій залишають прямо у щілині закритих дверей.

На Миколаївщині райвиборчкомами не мають достатньо коштів на проведення голосування

Нагадаємо, що 11 та 18 грудня пройдуть перші вибори в 19 Миколаївської області. Згідно з календарним планом Центральної виборчої комісії, виборчий процес розпочався 22 жовтня для виборів, які відбудуться 11 грудня, та розпочнеться 29 жовтня для виборів в об'єднаних тергромадах, що проведуть 18 грудня.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв