На Миколаївщині продовжують працювати вчителі, яких звинуватили у педофілії та побитті

Одному з освітян, що "засвітився" у скандалі, взагалі присвоїли вищу категорію
Depo.Миколаїв
10 червня 2016 10:51
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині продовжують працювати вчителі, яких звинуватили у педофілії та побитті
На Миколаївщині продовжують працювати вчителі, яких звинуватили у педофілії та побитті

У Новоодеських школах є "мертві душі", а учні харчуються найдорожчими в Україні яйцями - по 23 гривні за десяток. У селі ж Троїцьке працює вчитель, якого підозрювали у педофілії. Йому ж присвоїли вищу категорію. Такі проблеми освіти піднімали депутати Миколаївської облради під час засідання президії, повідомляє Depo.Миколаїв.

Найбільше депутатів турбувало питання про нинішню долю вчителя, якого підозрювали у педофілії. "Що у нас з учителем з проявами педофілії у Троїцькому? Батьки написали, що вчитель без кваліфікації, за освітою - агроном, 10 років пропрацював в школі. А йому ще присвоїли вищу категорію", - звернувся голова фракції "УКРОПу" до начальника обласного департаменту освіти Алли Веліховської.

Вона зазначила, що в Міністерства освіти підтвердили, що він має право працювати: "Що стосується Троїцької школи - у мене є відповідь з Міністерства освіти, яка підтвердила, що вчитель має право працювати, він з 93-го року працює, проходив атестацію і тепер за законом він має всі права. На жаль, відповідь така є, і я вам її протягом години можу надати".

Вона також додала, що для розгляду є правоохоронні органи, які ій повинні вирішувати.

Ще один випадок стосується вчителя Новоодеської школи, якого звинуватили в побитті учня. За словами Ковальчука, після цього батьки преводять учнів в інші школи. "На всю Україну по центральним каналам показували про побиття вчителем учня Новоодеської школи №1. Яка реакція ваша - реакції немає на сьогоднішній день він як працював, так і працює. П'ятеро дітей уже пішли з цієї школи, включаючи і цього (потерпілого) учня".

За словами Веліховской, з цього питання в Нову Одесу виїжджала спеціальна комісія, яка і перевіряла роботу викладача. Однак звільнити агресивного вчителя може тільки районний відділ освіти: "Що стосується Андрієвського, так само саме виїжджала наша комісія, яка перевіряла повністю всю роботу. Після цього було звернення на відділ освіти - розглянути питання щодо відповідності посаді, що він посідає. Адже прийняти рішення про відповідність посаді може лише та людина, яка виплачує йому заробітну плату, тобто Новоодеський район. Я впливу не маю", - сказала Веліховська.

Начальниця департаменту освіти зазначила, що сьогодні по всій країні досить часто районні відділи освіти приймають на роботу, не погоджуючи кандидатури з обласним департаментом. "Сьогодні начальники (райвідділів освіти, - ред.) підкоряються нам чисто номінально. Це по всій Україні, не тільки в нашій області або де-небудь. Той, хто виплачує заробітну плату, з тим і підписують контракт, і вони (вчителі) є підзвітними в своїх районних відділах", - додала Веліховская.

У підсумку, депутати вирішили детальніше розібратися в цих питаннях на засіданнях профільної комісії і спеціальної робочої групи.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв