ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Миколаївщині подали формувати опорні школи

Цьогоріч планують оптимізувати школи у восьми районах
Depo.Миколаїв
31 березня 2016 18:44
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині подали формувати  опорні школи
На Миколаївщині подали формувати опорні школи

Міністерство освіти й науки пропонує створити в Україні опорні школи, яким будуть підпорядковані менші школи на території відповідної громади чи району, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі ОДА.

Про опорні школи, керівникам району, сьогодні розповіла директор департаменту освіти, науки та молоді Алла Веліховська. Перш за все вона акцентувала увагу на проблемі малокомплектних шкіл, де класи можуть налічувати від 1 до 4 учнів.

Практика показує, що успішність учнів малокомплектних шкіл залишає бажати кращого, вони майже не здобувають призові місця на предметних олімпіадах, отримують значно нижчі результати ЗНО: "Не можна забезпечити якісне навчання в малокомплектній школі, підгодовувати дитину, коли поруч з нею не навчаються її однолітки, елементарно у дітей немає друзів, вони не беруть участь у змаганнях".

Крім проблеми соціалізації таких учнів постає і питання фінансування, адже навчання в таких школах у рази дорожче. Алла Веліховська привела приклад, що минулого року малокомплектна школа витрачала на одного учня 40,5 тисяч грн на рік, в той час, коли повноцінна школа витрачала 8,9 тисяч грн на рік. Обсяг освітньої субвенції, не покриває витрати на утримання малокомплектних шкіл. А тягар дофінансування "лягатиме" на місцеві бюджети.

На Миколаївщині подали формувати  опорні школи - фото 1

Міністерством розроблена нова модель навчальних закладів – це опорна школа (12-річна). В рамках децентралізації такі опорні школи будуть формуватися у межах однієї громади. Таку школу має відвідувати не менше 360 учнів, а сам заклад повинен мати не менше 3 філій. Філії – це школи І та ІІ рівнів акредитації. Серед обов’язкової умови – створення початкових шкіл у кожному селі, а відстань від філії до опорної школи має бути не більше 30-45 хв для підвозу учнів. При цьому має бути відповідна матеріально-технічна база, а директора опорної школи обиратимуть на конкурсній основі.

Алла Веліховська зазначила, що Миколаївська область єдина в Україні, в якій було виділено 19 млн грн з обласного бюджету для придбання шкільних автобусів. Нагадаємо, що за ініціативи голови облдержадміністрації Вадима Мерікова минулого року було виділено 1 млн грн, а цьогоріч 19 млн. грн з обласного бюджету для придбання шкільних автобусів. В свою чергу голови деяких районів запевнили, що вони готові долучитися до співфінансування для придбання автобусів для переведення школярів.

Департамент працює над створенням Перспективного плану консолідації мережі шкіл. Вона наголосила, що ані департамент, ані голова ОДА не приймає рішення про оптимізацію того чи іншого закладу, рішення прийматимуть депутати районних рад та громада.

Цьогоріч планують оптимізувати школи у Баштанському, Березанському, Березнегуватському, Врадіївському, Еланецькому, Новобузькому, Очаківському, Снігурівському районах.

За словами Алли Веліховської в області стартував конкурс на кращу опорну школу. Згідно з яким буде обрано 2 кращих проекти опорних шкіл, на реалізацію яких з обласного бюджету передбачено 5,4 млн. грн. Крім того, Міністерство освіти й науки проводиться конкурс по всій Україні, вже відібрано 7 шкіл в області, за результатами конкурсу краща школа отримає кошти за рахунок міжнародних фундацій, що дасть можливість створити опорну школу та поліпшити матеріально-технічне оснащення закладу.

Вадим Меріков доручив впродовж місяця провести роз’яснювальну роботу, залучити до обговорення, як директорів шкіл, так і депутатів всіх рівнів.

"Ми маємо підвищити якість освіти, і в рамках децентралізації, освітня реформа одна з ключових, яка має дати поштовх для формування самодостатніх громад. І не треба чекати ініціативи від керівників районних відділів освіти чи сільських, районних рад, ініціюйте обговорення, запрошуйте депутатів всіх рівнів, директорів шкіл, роз’яснюйте. Процес оптимізації має завершитися до початку навчального року".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв