На Миколаївщині не погоджуються з демонтажем "Синів Баштанської республіки"

У Баштанці просять зберегти пам'ятник, оскільки він символізує борців за рідну землю
Depo.Миколаїв
26 травня 2016 14:23
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині не погоджуються з демонтажем "Синів Баштанської республіки"
На Миколаївщині не погоджуються з демонтажем "Синів Баштанської республіки"

Після розпорядження голови Миколаївської ОДА Вадима Мерікова про перейменування топонімів та демонтаж пам'ятників за декомунізацією не всі громади залишилися задоволеними. Так, у Баштанці просять зберегти монумент "Синам Баштанської респубілки". Про це йдеться на сайті міськради, повідомляє Depo.Миколаїв.

Згідно з розпорядження Меркікова, у Баштанці мають перейменувати вулицю Васляєва на Підпільників ОУН, вул. Баштанської Республіки на вул. Героїв Небесної Сотні, вул. Ватутіна на вул. Дмитра Боровика, вул. Горького на Миколи Василенка. Крім того, під демонтаж потрапляє пам'ятник "Синам Баштанської республіки".

Голови місцевих партій зробили з цього приводу звернення до Мерікова. Вони нагадали історію Баштанської республіки: "16 вересня 1919 р. було проголошено Баштанську селянську республіку, а населення Баштанки піднялося на повстання не за диктатуру пролетаріату, яка була йому добре відома за "продрозкладками", а за рідну землю, власну гідність, кращу долю і майбутнє для своїх родин. Політика А.Деникіна була спрямована на реставрацію дореволюційних порядків, вже восени 1919 року відштовхнула від себе основні маси українського селянства, яке не сприйняло ні більшовиків, ні білогвардійців. Учасники Баштанської республіки, які залишились в живих, були репресовані і страчені радянською владою в 1937 році".

Тому у 1971 році звели пам'ятник "Синам Баштанської республіки", який місцеві називають символом віковічного прагнення українського селянства до гідного життя на своїй рідній землі. Автори звернення називають монумент унікальним, на відміну від численних гранітних Ленінів: "До того ж цей пам'ятник не містить радянської символіки, як і на встановленій в 1969 р. гранітній глибі на відзначення 50 річниці Баштанської республіки", - йдеться у зверненні.

На Миколаївщині не погоджуються з демонтажем "Синів Баштанської республіки"

Монумент просять зберегти і зазначають, що у Баштанці виконали вимоги законів декомунізаці. Проте до Мерікова апелюють: демонтаж може викликати обурення населення, що можуть використати "опоблоківці". "Демократичні сили Баштанщини готують акцію "Вставай Баштанка". Тож від усієї багатотисячної громади міста та району просимо Вас, Вадиме Івановичу, повернутися до розгляду даного Розпорядження з поглибленим вивченням історії Баштанської республіки і як наслідок: скасувати його", - йдеться у зверненні.

Слід додати, що у Миколаєві також розділилися думки з приводу демонтажу монумента загиблим міліціонерам. На сайті міськради створили петицію про його збереження.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв