На Миколаївщині на полях фільтрації та об'їздній трасі знайшли трупи чумних свиней

Миколаївщину все ще лихорадить повідомленнями про поширення африканської чуми свиней
Depo.Миколаїв
11 серпня 2016 14:12
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині на полях фільтрації та об
На Миколаївщині на полях фільтрації та об'їздній трасі знайшли трупи чумних свиней

Недопущення розповсюдження африканської чуми свиней залишається надзвичайно актуальним. Поки що немає офіційного підтвердження цього небезпечного захворювання у інших селах району, крім Баловного і Димівського, хоча матеріали на дослідження направляли і з Новосафронівки та Підлісного, про це Depo.Миколаїв повідомили в оперативному штабі АЧС області.

Щодня на засіданнях штабу керівники району наголошують на необхідності вжити максимально можливі заходи, аби небезпечний вірус не поширився далі й не паралізував хід звичного життя громади.

Голова Новоодеської РДА Євген Вербін вкотре звернув увагу на черговому засіданні оперативного штабу, що відбулося 10 серпня, на організацію роботи карантинних ветеринарно-поліцейських постів. Адже люди, які несуть варту на них, мають бути забезпечені необхідними умовами як для виконання своїх функціональних повноважень, так і побуту. А ще тут слід забезпечити для них безпечні умови. "А хіба це можливо, якщо на посту біля Димівського й досі немає освітлення?" - запитували представники райвідділу поліції.

Це та інші питання – на контролі влади і державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Міський голова Олександр Поляков звітував про подвірні обходи: "Якщо спочатку наші групи в день брали від господарів домоволодінь до 900 розписок про відсутність у них свинопоголів’я, то зараз вдається отримати трохи більше 100 розписок. Залишилося ще 798 домоволодінь". 

За словами Вербіна, 8 серпня виявили вісім трупів свиней на колишніх полях фільтрації та ще один – на об’їзній трасі.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації Васильєв повідомив, що готується розпорядження голови облдержадміністрації про виділення коштів із резервного фонду на компенсацію населенню за вилучене поголів’я.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв