На Миколаївщині на чверть піднялися ціни на овочі та фрукти

В одночас знипзилися ціни на алкоголь

На Миколаївщині на чверть піднялися ціни…

Індекс споживчих цін у січні 2016 р. проти грудня 2015 р. по Миколаївській області склав 101,3%, по Україні – на 100,9% (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і м.Севастополя та частини зони проведення антитерористичної операції), про це Depo.Миколаїв повыдомили у прес-службы ГУ статистики. 

У січні 2016р. на споживчому ринку області продукти харчування та безалкогольні напої подорожчали на 2,9%.

Значно зросли в ціні виноград – на 32,9%, банани – на 27,1%, овочі, вирощені з насіння (огірки, помідори, перець солодкий) – на 21,3%, капуста – на 10%, картопля – на 8,7%, коренеплоди (буряк, морква), цибуля та гриби – на 8,4%.

На 6,3–3,3% здорожчали яблука, свіжа, охолоджена, заморожена, консервована та перероблена риба, хліб, сіль, прянощі та кулінарні трави, на 2,9–0,4% – олія оливкова, сметана, сир і м’який сир (творог), борошно, крупи, молоко, яйця, масло, кисломолочна продукція, маргарин, олія соняшникова, цукор, макаронні вироби, свіжа, охолоджена, заморожена яловичина, телятина та свинина, безалкогольні напої.

Одночасно, на 6% подешевшав шоколад, на 3,2% – рис, на 1,4–0,2% – сушені, копчені, солоні риба, м'ясо та їстівні субпродукти, сало, птиця.

Алкогольні напої, тютюнові вироби знизилися в ціні на 2,1%.

Оплата за житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива залишилася на стовідсотковому рівні.

У сфері транспорту зафіксовано зниження цін на газ скраплений для автомобілів на 14,5%, дизельне пальне – на 3,9%, бензин А-92 та А-95 – на 1,7% і 1,4%, відповідно, легкові автомобілі, вироблені в країнах ЄС – на 1,3%, водночас, проїзд у таксі подорожчав на 15,8%, легкові автомобілі, вироблені в Японії – на 4,9% та в Україні – на 1,5%.

Підвищення цін у сфері освіти на 4,5% зумовлено зростанням вартості харчування у дошкільних закладах на 13,8%.

У сфері охорони здоров’я на 5,3% подорожчали вітаміни вітчизняні, на 4,1% – антибіотики імпортовані, на 2,4% – жарознижувальні та знеболювальні препарати вітчизняні, натомість, на 1,1% подешевшали вітаміни імпортовані.

На 6,0–1,2% стали дорожчими побутова хімія, дезодоранти, газети, квіти живі, туалетний папір, сумки, обігрівачі, креми, м’які меблі, канцелярські ручки, принтери, телефонні апарати. Разом з цим, засоби жіночої гігієни подешевшали на 6,5%, одяг і взуття – на 5%, праски – на 1,4%, мобільні телефони – на 0,9%.

Туристсько-екскурсійні послуги подорожчали на 7,7%, ведення домашнього господарства (послуги няні) – на 5,7%, фінансові – на 3,1%, також зросла абонентна плата за користування мережею «Інтернет» на 0,8%. Водночас, квитки у кінотеатри стали дешевшими на 1,3%.

У сфері ресторанного та готельного бізнесу ціни зросли на 0,9%, зокрема, харчування в ресторанах – на 10,6%, барах – на 1,5%, кафе – на 0,4%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme