На Миколаївщині дикі пси зжерли трупи хворих на чуму поросят

На околицях Миколаєва мають виловити всіх безпритульних собак, що є потенційними переносниками "африканки"
Depo.Миколаїв
6 серпня 2016 11:31
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині дикі пси зжерли трупи хворих на чуму поросят
На Миколаївщині дикі пси зжерли трупи хворих на чуму поросят

Вчора, 5 серпня, під головуванням віце-мера Юрія Степанця пройшло засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при міській раді, в ході якого обговорили ситуацію, яка склалася в Миколаївській області з африканською чумою свиней, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

Два міських мікрорайони - Матвіївка і Тернівка - тепер в зоні пильної уваги ветеринарів. Як відомо, новий осередок "африканки" днями було виявлено в с. Баловне. Жителі села купили поросят в Новоодеському районі, коли про надзвичайну ситуацію ще не було інформації. Всі поросята загинули і були викинуті, а собаки цей "улов" з’їли.

За рішенням протиепізоотичної комісії на в'їздах в місто встановлюються поліцейські пости. З боку Одеси, Нової Одеси, Баштанки та Херсона ввезення живих свиней і їх тушок заборонене, машини з м'ясним вантажем будуть повертати. Що стосується в'їзду в місто з інших напрямків - ввезти свинину можна буде тільки при наявності ветдокументів, що підтверджують придатність м'яса. Крім того, комісія готує припис про забій всіх здорових свиней, які перебувають у зоні небезпеки. КП "Центр захисту тварин" має виловити всіх бездомних собак в районі Матвіївки і Тернівки, які є потенційними переносниками "африканки". КП "Миколаївводоканал" доручено створити резерв дезінфікуючих засобів. У разі необхідності міська влада планує залучати до боротьби з чумою свиней армійські підрозділи хімічного і бактеріологічного захисту.

Як розповів заступник начальника управління Держпродспоживслужби в Миколаєві В'ячеслав Бродовський, в службу надійшов сигнал про виявлення в балці неподалік від Матвіївки забитої худоби, були обстежені всі балки до Нової Одеси, вогнищ африканської чуми не зафіксували.

Заступник голови адміністрації Корабельного району Валентин Красножон звернув увагу комісії на роботу приватної бійні у Корабельному районі. Ця адреса була взята на замітку патрульною поліцією м. Миколаєва.

Робота ярмарку по вул. Колодязній у Миколаєві всупереч збурень городян буде тимчасово припинена, оскільки на відміну від ринків, тут немає ветлабораторії!

Юрій Степанець попередив членів комісії про кримінальну відповідальність за невиконання рішень надзвичайної протиепізоотичної комісії.

Шановні городяни, якщо вам відома інформація про захворювання свиней, які перебувають в межах міста, повідомляйте в управління Госпродпотребслужби по тел. 24-63-76.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв