ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Миколаївщині через відсутність дітей закрили 23 школи

В цьому році влада продовжуватиме оптимізувати навчальні заклади
Depo.Миколаїв
3 лютого 2016 17:45
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині через відсутність дітей закрили 23 школи
На Миколаївщині через відсутність дітей закрили 23 школи

На Миколаївщині знов заговорнили про оптимізацію закладів освіти. Директор департаменту освіти, науки та молоді Алла Веліховська, в ході засідання колегії, розповіла про порядок забезпечення та функціонування шкіл з малою чисельністю учнів, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Миколаївської ОДА. 

Так, цього навчального року у мережі загальноосвітніх навчальних закладів 23 школи, призупинили навчально-виховну діяльність через малу кількість учнів у 10 районах області.

Протягом 2015 року ліквідовано 10 загальноосвітніх навчальних закладів І ступеня, із них 9 з числа призупинених, реорганізовано 2 загальноосвітні навчальні заклади І-ІІІ ступенів у школу І-ІІ ступенів у Доманівському та Новобузькому районах.

В області функціонує 2 школи І ступеня з наповнюваністю до 10 учнів, 9 шкіл з наповненістю 10-19 учнів. Серед шкіл І-ІІ ступенів з наповнюваністю 40 і менше учнів працює 51 заклад.

До 100 учнів навчаються у 115 школах І–ІІІ ступенів. Найбільше таких шкіл у Снігурівському, Березнегуватському, Єланецькому, Новоодеському, Казанківському районах.

Наявність таких шкіл з малою наповнюваністю учнів свідчить про низьку наповнюваність класів. Середньообласний показник наповнюваності класів становить 18, у сільській місцевості – 11,4, найбільш оптимальна кількість учнів в класах – 25-27. Найнижча від середнього обласного показника у сільській місцевості наповнюваність у таких районах: Братському – 9,1, Врадіївському – 9,3, Єланецькому – 9,8, Веселинівському – 10,0, Снігурівському – 10,1, Новобузькому – 10,2, Кривоозерському – 10,4, Казанківському, Березнегуватському – по 10,5.

У сільській місцевості 1777 дітей навчаються за індивідуальною формою у зв’язку з тим, що не створено класу.

Із загальної кількості класів у сільській місцевості – 3032, з наповнюваністю більше 27 учнів працює лише 22 класи, що становить 0,7%. У міській місцевості цей показник становить 45,2%

"Зважаючи на те, що з 2015 року загальноосвітні навчальні заклади фінансуються за рахунок освітньої субвенції та у зв’язку з децентралізацєю, прийнято рішення, що з 1 вересня 2016 року фінансування загальноосвітніх навчальних закладів, крім початкової школи, кількість учнів у яких становить менше 25 осіб, за рахунок освітньої субвенції не здійснюватиметься", - повідомила Алла Веліховська.

Цього навчального року в області таких закладів 18, що становить 4% від загальної кількості загальноосвітніх навчальних закладів. Загальна кількість учнів, що у них навчаються - 327 осіб.

Проектна потужність шкіл з чисельністю до 25 учнів використовується лише на 14%. Приміщення, що не використовуються (18 тис.кв.м), опалюється та освітлюється даремно.

Так, при нормі видатків 9,2 тисяч гривень на одного учня середнє утримання учнів у таких школах по області 28 тис грн., що в три рази вище від норми.

З 1 вересня 2016 року фінансування таких закладів відбуватиметься згідно зі ст. 89 Бюджетного кодексу України за кошти районних бюджетів. Разом з тим відповідно до п. 20 прикінцевих положень Бюджетного кодексу України у 2016 році з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення можуть здійснюватися видатки на функціонування школи на підставі звернення сільської, селищної, міської ради.

Директор департаменту освіти, науки та молоді розповіла, що 2 райони області показали позитивний результат в питанні реорганізації навчальних закладів. Так, в Жовтневому районі утворено 8 навчально-виховних комплексів на базі ЗОШ, і лише одна школа району містить кількість учнів менше 25 і в Первомайському районі утворено 8 навчально-виховних комплексів і повністю відсутні школи наповненістю менше 25 учнів.

Алла Веліховська повідомила щодо фінансування шкіл з бюджету батьківських комітетів. Так, департамент направив листи на відповідні управління районів та міст обласного значення.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв