На Миколаївщині через поширення чуми свиней можуть оголосити надзвичайний стан

Миколаївці у паніці винищують своє господарство через поширення АЧС
Depo.Миколаїв
12 серпня 2016 14:47
ФОТО: depo.ua
На Миколаївщині через поширення чуми свиней можуть оголосити надзвичайний стан
На Миколаївщині через поширення чуми свиней можуть оголосити надзвичайний стан

Фахівцям державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, які нещодавно приїхали з Києва до смт.Нової Одеси, Миколаївської області виявили захоронення свинячих тушок, щоб взяти проби і підтвердити захворювання на африканську чуму. Сьогодні, африканська чума свиней виявлена ​​в 17 кілометрах від міста Миколаєва, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі облради.

Голова Миколаївської ради Вікторія Москаленко разом із народними депутатами України Тарасом Кремінем та Ігорем Бриченко проінспектували стан одного із санітарного посту біля Нової Одеси.

На Миколаївщині через поширення чуми свиней можуть оголосити надзвичайний стан - фото 1

Народні депутати разом з головою обласної ради розкритикували керівництво Новоодеської районної державної адміністрації за імітацію боротьби зі спалахом африканської чуми свиней. На санітарному посту замість роботи дезінфекційних бар'єрів відсутня вода та немає палива для генераторів.

Після інспектування санітарного посту Вікторія Москаленко разом з Тарасом Кремінем та Ігорем Бриченко зустрілись з першим заступником Міністра аграрної політики та продовольства України Максимом Мартинюком.

Небезпечна інфекційна хвороба – африканська чума свиней сколихнула спокій миколаївців та всього південного регіону. Особливого занепокоєння викликає факт приховування АЧС, виявленого місяць тому посадовими особами. Очевидно керівництво Новоодеської РДА свідомо приховало це від громадськості, такого висновку дійшли народні депутати. Тим самим взявши на себе відповідальність за її порушення у тих масштабах. Що є на сьогодні.

Наразі йде мова про запровадження надзвичайного стану в області, який безпосередньо матиме негативний вплив на всі сфери господарського життя регіону. Найвищий клас пожежної безпеки ускладнює ситуацію, через що прийнятті рішення щодо введення карантинних обмежень на ураженій території та утилізації поголів’я свиней шляхом спалювання майже неможливі до виконання, відзначила Вікторія Москаленко.

Попри запевнення голови Новоодеської районної ради, що загрози життю і здоров’ю громадян немає, серед мешканців районів назріває соціальний вибух, місцеві жителі у паніці винищують своє господарство.

Тому голова Миколаївської обласної ради Вікторія Москаленко та народні депутати звернулись до першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка щодо особистого втручання у ситуацію.

"Наполягаю, щоб ви взяли під особистий контроль хід виконання карантинних заходів згідно плану з ліквідації АЧС. Найважливіше виявити причину спалаху епідемії та вжити вичерпних заходів для подолання АЧС", - звернулась Вікторія Москаленко.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв