ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Та на х** воно мені треба: На Миколаївщині аграрії зірвали зустріч з Вадатурським

Снігурівські аграрії поскаржилися на занижені ціни на зерно та неспроможність платити 7% податок за користування сільськогосподарськими землями
Depo.Миколаїв
16 березня 2016 16:48
ФОТО: depo.ua

На Миколаївщині зустріч нардепа від БПП Андрія Вадатурського з аграріями Снігурівщини завершилася скандалом, повідомляє Depo.Миколаїв.

Снігурівські аграрії поскаржилися миколаївськму нардепу мільярдеру Андрію Вадатурському на занижені ціни на зерно та неспроможність платити 7% податок за користування сільськогосподарськими землями. Раніше "НІБУЛОН" та інші зернотрейдери сплачували за зерно по 220 доларів, сьогодні ціна не сягає і 140 умовних одиниць.

Вадатурський натякнув на неосвідченість сільгоспвиробників та похизувався своєю освітою в Великобританії, пояснюючи процес ціноутворення на ринку зернових: "Відносно цін: не знаю навчають сьогодні цьому в школах чи ні, але в 9-му класі в Великобританії вивчають основи економіки. Ціноутворення – це коли пересікаються дві криві попиту та пропозиції. Тобто, чим більша пропозиція і менший попит, тим нижча ціна. Якщо ви проаналізуєте, то ціна була 220 (доларів, -ред) – це не найвища ціна. Найвищою ціна була в 2011-12 році, коли в Америці два роки поспіль була засуха, але тоді обмежували експорт зернових, тому що займалися поборами, продажем ліцензій на це. Все це було…".

Аграрії додали, що в них немає можливості чекати кризи в якійсь державі, щоб підвищилися ціни на зернові, адже вони сплачують податки вже сьогодні, вже зовсім скоро їм доведеться з нулями у кишені закривати бізнес, бо великі компанії їх задавлять.

"Ми живемо тими двома копійками, а податки потрібно платити і ми їх сплачуємо. Ми просимо уваги, щоб все розумно було, бо ми з нулями залишимося. Я за малих підприємців говорю, ми висихаємо", - поскаржився аграрій.

Вадатурский в Снигиревке пытался общаться с людьми. Нардеп не понял людей

Опубликовано Depo.Миколаїв 16 марта 2016 г.

Співвласник величезного зернотрейдеру досить чітко висловився стосовно того, що інтереси малих аграрних підприємств він як народний депутат відстоювати не збирається: "Давайте ми будемо дотувати і вчителів, і перукарів. Давайте ми будемо дотувати ці галузі лише, щоб їм допомогти".

Відкритого діалогу між нардепом та аграріями не вийшло. Все їх спілкування можна звести до фрази: "Ситий голодного не розуміє".

"Але це ж не означає, що сільгоспника простого потрібно поставити на коліна, щоб вчителям чи лікарям підвищити зарплатню. Ми що повинні вмерти? Я про простого сільгоспника говорю! Ти нам на вищому рівні, а ми тобі піднімаємося і з землі говоримо, а ти нас не чуєш", - заявили аграрії.

Голова Снігурівської РДА Тетяна Твардовська відмітила, що за минулий рік компанія Вадатурського заплатила близько 380 млн грн акцизу, але жодна копійка з цієї суми в районний бюджет не пішла, в то же час малі сільгоспвиробники платять всі податки до місцевого бюджету та наповнюють його.

"Наші малі ськогоспвиробники вклали в район більше мільйона гривень лише на ремонт доріг", - заявила Твардовська.

Піком непорозуміння став вихід з зустрічі з Вадатурським аграрів, який супроводжувався лайкою: "Та на х** воно мені треба!".

Depo.Миколаїв: Людинамагались докричатись до Вадатурського

Опубликовано Depo.Миколаїв 16 марта 2016 г.

Частина аграріїв залишилась, але з мертвого місця ситуація не зсунулася: "Андрію, ти нас не чуєш!".

Вадатурський одразу почав оборонятися: "Ви мене звинувачуєте в тому, що ви на мене витратились".

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв