На Чорноморському побережжі землю рятувальної станції продали соратнику голови Миколаївської ОДА

Табір всього за 10 тисяч доларів викупила Миколаївська фірма з продажу автомобілів, власником якої є соратник голови ОДА

На Чорноморському побережжі землю рятува…

В Очакові більше немає рятувальної станції. Її закрили. Майже 2 гектари землі на березі Чорного моря - територія дуже вже приваблива, повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Подробиці". 

Очаківська комунальна аварійно-рятувальна станція - до сьогоднішнього дня пильнувала за спокоєм у всьому Дніпро-Бузькому лимані. Рятувальники відповідали за 12 кілометрів берегової лінії. Начальник станції каже, на їхньому рахунку більше сотні врятованих життів за останні 10 років. Сьогодні всіх співробітників розігнали, службу порятунку - ліквідували.

"Попереду сезон, сьогодні березень, через пару місяців почнеться сезон і, скажімо так, безпека на воді буде бажати кращого", - говорить Андрій Берсан, начальник комунальної аварійно-рятувальної служби Очакова.

Станцію довелося закрити заради економії міськбюджету - це головна причина, кажуть чиновники.

"Єдиний варіант ліквідувати карс і створити рятувальну станцію, яка дозволить на період сезону містити матросів-плавців, рятувальників, мотористів, техніку але на зимовий сезон тримати тільки начальника", - говорить Сергій Бичков, міський голова Очакова.

Це неправда впевнені рятувальники. Вони підрахували, влади витрачали на їх роботу всього пів відсотка - від усього бюджету міста, 400 000 гривень рік.

"Питання стосується виключно тільки ділянки землі біля моря. Інших варіантів просто логічного пояснення просто немає", - говорить Андрій Берсан, начальник комунальної аварійно-рятувальної служби Очакова.

Про те, що землю рятувальної станції прямо на березі моря хочуть просто продати - кажуть і очаківські громадські працівники. Рік тому вже продали сусідній дитячий табір.

"Станція знаходиться між піонерським табором і водним зрізом. Там виходить непогана база відпочинку. Там вичухати, привести все, почистити дно - там нормальний невеликий приватний пансіонатик, виходить", - говорить Євген Кадашніков, громадський активіст.

Табір всього за 10 тисяч доларів викупила миколаївська фірма з продажу автомобілів. Активісти розкопали, кому вона належить і хто з високопоставлених чиновників пов'язаний з купівлею.

"Одним із засновників цього підприємства є Захарчук Олексій Євгенович який є депутатом Жовтневого районної ради миколаївської області від партії "Народний фронт" і за неофіційною інформацією були відомості до цих подій можуть бути прив'язані високопоставлені особи Миколаївської облдержадміністрації", - говорить Олександр Іваницький, голова ГО "Очаків за справедливість".

Поза камерою, все очаківські чиновники та активісти напряму називають прізвище справжнього власника дитячого табору - це губернатор Миколаївської області, а так само давній партійний соратник прем'єра Яценюка - Вадим Меріков. Раніше він був бізнес партнером - нинішнього офіційного власника турбази.

"Кулуарні розмови говорять, що потрібна ділянка землі з тим, як приймаються рішення сесій. Я думаю, що самі судіть, який рівень, якщо все так швидко має відбутися, в терміновому порядку", - говорить Андрій Берсан, начальник комунальної аварійно-рятувальної служби Очакова.

В облдержадміністрації питання закриття станції і покупки-продажу турбази людьми близькими до губернатора - коментувати відмовилися. А очаківські рятувальники лише сподіватися, що замість них станції міська влада створять нову службу, щоб було кому людей рятувати в разі чого.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme