На базі миколаївського училища №21 хочуть відкрити відділення з посиленою військовою підготовкою

Також навчальний заклад готуватиме водіїв електротрансу, яких у місті не вистачає
Depo.Миколаїв
26 травня 2016 09:28
ФОТО: depo.ua
На базі миколаївського училища №21 хочуть відкрити відділення з посиленою військовою підготовкою
На базі миколаївського училища №21 хочуть відкрити відділення з посиленою військовою підготовкою

Вчора, 25 травня, у Вищому професійному училищі № 21 вивчали можливість створення такої навчальної бази, випускники якої були б затребувані. На думку депутатів міськради, для цього необхідно в училищі відкрити групи з посиленою військово-фізичною підготовкою. Про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі міськради.

За допомогою миколаївського нардепа ініціатори змін заручилися підтримкою Міністерства оборони України. Слід зазначити, що в Тернополі та Києві вже створені професійні коледжі з посиленою військовою та спортивною підготовкою.

Однак відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2016 рік" видатки на підготовку робітничих кадрів у ВПУ лягають на міський бюджет, тому ініціативу обговорили з представниками міської виконавчої влади. Мер Олександр Сєнкевич, його заступники Юрій Степанець і Євген Шевченко, начальник управління освіти Ганна Деркач ознайомилися з матеріально-технічною базою училища. У ВПУ № 21 кілька великих спортивних залів, є тир і навіть боксерський ринг.

"Передача училищ на фінансування з місцевого бюджету говорить про те, що ми повинні визначати, які фахівці потрібні місту, використовувати ресурси професійних училищ, направляти спеціалістів на міські підприємства. Так, діти після училища зможуть працевлаштуватися", - сказав Сергій Карцев.

Директор ВПУ № 21 Іван Сироватський підкреслив, що в училища багато досягнень у спортивній сфері та їхній навчальний заклад міг би стати відмінною базою для підготовки фахівців військового спрямування. Для набору й навчання чотирьох груп по 30 чоловік необхідно 200 тис. грн. на цей фінансовий рік. "Якщо готувати, то готувати професійно, - сказав мер. - Добра воля моя є, я не проти, але потрібно розуміти, що ми повинні вкласти і що отримаємо на виході".

Сергій Карцев розповів, що 79 аеромобільна бригада вже готова брати військових електриків, діловодів, операторів з обробки інформації та програмного забезпечення. Мер попросив надати концепцію розвитку ВПУ № 21 із зазначенням необхідних витрат і прогнозованих результатів.

Крім того, на засіданні підняли питання підготовки водіїв тролейбусів і трамваїв, а також слюсарів для КП "Миколаївелектротранс". Потреби підприємства на сьогодні - близько 160 водіїв з урахуванням оновлення кадрового складу, сказав директор КП Дмитро Лісовський.

Директор ВПУ № 21 Іван Сироватський пообіцяв, що підготовка першої групи водіїв електротранспорту почнеться вже з 1 вересня. Також сторони домовилися про те, що студенти, які навчаються за спеціальністю "Діловод" пройдуть практику в мерії. Місту потрібно терміново прийняти архів даних від управління юстиції, і не просто прийняти, а створити електронну базу. Таким чином студенти внесуть свою лепту в цю справу. Нагадаємо, в рамках децентралізації органам місцевого самоврядування передано повноваження міграційної служби, управління юстиції та інших.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв