ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міжнародний майстер Микола Бортник став чемпіоном Миколаєва з шахів

Він став єдиним учасником турніру не програв жодної партії
Depo.Миколаїв
31 березня 2016 10:50
ФОТО: depo.ua
Міжнародний майстер Микола Бортник став чемпіоном Миколаєва з шахів
Міжнародний майстер Микола Бортник став чемпіоном Миколаєва з шахів

 У Миколаєві в рамках проведення "Меморіалу Миколи Шелеста" визначався чемпіон міста Миколаєва, ним став міжнародний майстер Микола Бортник, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі Федерації шахів Миколаївської області.

Турнір проходив з 18 по 26 березня в приміщенні обласної шахової школи, яка носить ім'я Миколи Васильовича Шелеста. У Меморіалу був солідний призовий фонд 28 тисяч гривень.

У турнірі за швейцарською системою в 9 турів взяли участь 65 шахістів з Миколаєва, Південного, Одеси, Запоріжжя, Хмельницького, Южноукраїнська, Єланця. Першим у рейтингу турніру був міжнародний майстер Денис Ковальов (2492, Одеська обл.), Який досить впевнено пройшов турнірну дистанція, проте програв в останньому турі миколаївцю Володимиру Бордовскому і опинився за підсумком  на п'ятому місці.

А перемогу в турнірі здобув Микола Бортник (2422), він став єдиним учасником турніру не програв жодної партії. Микола переміг у шести партіях і три звів внічию, проте набраних очок не вистачило для чистої перемоги. Стільки ж 7,5 очок набрав  Міжнародний майстер Андрій Рахмангулов, але за додатковими показниками зайняв друге місце. Третє місце у минулорічного переможця Володимира Бордовского.

В неділю 27 березня Меморіал продовжився бліцтурнірі в 11 спарених турів. Склад на бліц зібрався куди більш представницький. Серед 64 шахістів грали три міжнародних гросмейстери і вісім майстрів спорту. За підсумками 22 партій беззастережне перше місце зайняв Олександр Бортник. Гросмейстер, який набрав 20,5 очок, вигравши всі партії за винятком трьох нічиїх. Рейтинг, враховуючи з бліцу 2707 і пунктів впевнені перемоги на великих турнірах в Юрмалі і Львові, Олександр і в рідному Миколаєві вважався явним фаворитом.

Друге місце зайняв міжнародний майстер Микола Бортник, а замкнув трійку міжнародний гросмейстер Віталій Сивук (обидва набрали по 15,5 очок). Далі місця з 4 по 7 зайняли гості - Олег Будніков (Запоріжжя, 15 очок), міжнародний гросмейстер Юрій Солодовніченко (Херсон, 14,5), міжнародний майстер Олександр Алексік (Харків, 14,5), Еміль Мірзоєв (Одеса, 14).

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв