Міноборони передає Миколаєву дев'ять будинків, неготових до зими

На ремонт багатоповерхівок потрібно близько 2 млн грн: найбільші проблеми з котельними перед опалювальним сезоном
Depo.Миколаїв
26 вересня 2016 16:08
ФОТО: depo.ua
Міноборони передає Миколаєву дев
Міноборони передає Миколаєву дев'ять будинків, неготових до зими

Сьогодні, 26 вересня, у мерії відбулася нарада щодо передачі до міської комунальної власності житлових будинків, що перебувають на балансі та обслуговуванні квартирно-експлуатаційної частини Миколаєва. Місто має отримати від Міноборони дев'ять будинків. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Мер зазначив, що питання непросте, тому до участі у нараді запросили керівників підприємств-надавачів послуг, представників адміністрації Центрального району, ЖЕКу "Соляні". Міноборони передає місту будинку, розташовані в мікрорайоні Соляні. Багатоповерхівки у дуже поганому стані та ще й напередодні зими.

"У нас на ці об'єкти кошти не заплановані. Тому перше, що треба робити мешканцям будинків - створювати ОСББ, тоді місто зможе допомагати. Та, в будь-якому випадку, це не вирішує основних проблем - з мережами", - заявив міський голова.

Проблеми потрібно вирішувати оперативно спільно з КП "Миколаївводоканал", ПАО "Миколаївгаз", ОКП "Миколаївтеплоенерго", оскільки попереду опалювальний сезон. Віце-мер Валентин Гайдаржи зауважив, що найбільш проблемними питаннями є технічний стан дахової котельні (проспект Героїв України, 101), стан насосної та в цілому житлового фонду: "Якщо по житловому фонду можна планомірно виконувати роботи, щось цього року, щось запланувати на наступний рік, то котельну експлуатувати не можна, згідно з висновком теплопостачальної організації".

Гайдаржи був особливо занепокоєний тим, що КЕЧ не готує житлові будинки до опалювального сезону, немає навіть відповідних фахівців. І це все незважаючи на те, що за розпорядженням міського голови будинки мають бути готові до опалювального сезону вже 1 жовтня.

Департамент ЖКГ та працівники ЖЕКу "Соляні", на баланс якого планується передати будинки, вже провели обстеження: на ремонтні роботи необхідно трохи більше 2 мільйонів гривень. В.о. керівника "Миколаївоблтеплоенерго" Віталій Бородін зазначив, що найпростіше вирішення питання з котельнею - це подача туди газу. На капітальний ремонт котельної потрібно більше 900 тисяч гривень. Виділити такі кошти з міського бюджету оперативно не вийде, бо цьому передує тривалий процес розробки проектної документації, узгодження депутатськими комісіями, перерозподіл бюджетних коштів. Бородін додав, що необхідно розробити проект і переобладнати вузол обліку, атестувати його, виготовити техпаспорт.

Олександр Сєнкевич поцікавився у керівника квартирно-експлуатаційної частини Миколаєва Олександра Марцохи, чи виділяє Міністерство оборони України хоч якісь кошти на приведення до ладу житлового фонду перш, ніж передати до комунальної власності міста. "Починаючи з 2004-2006 років, Міноборони України позбавляється функцій утримання житлового фонду. У 2008-2009 роках були субвенції з державного бюджету. Це тривало лише два роки, з тих пір жодних коштів на утримання житлових будинків не виділяли. Те, що ми могли, відремонтували. Навесні полагодили всі ліфти в будинках, бо це була проблема. До опалювального сезону будинки технічно готові", - відповів Марцоха.

Керівник КП "Миколаївводоканал" Борис Дуденко поінформував, що система водовідведення перебуває в нормальному стані, на ремонт водопроводу треба 20-30 тисяч гривень - цю суму підприємство може взяти на себе. Найбільша проблема з водонасосною станцією, там з трьох насосів працює лише один. На її відновлення потрібно 981 тисяча гривень. За словами Гайдаржи, це питання можна вирішити. Оскільки водоканал є комунальним підприємством, депутати можуть збільшити уставний фонд і піприємство зможе фінансувати ці роботи після прийняття будинків до комунальної власності.

За результатами наради міський голова Олександр Сєнкевич доручив терміново зібрати виїзну комісію за участі представників КП "Миколаївводоканал", ПАО "Миколаївгаз", ОКП "Миколаївтеплоенерго", на місці визначити першочергові заходи, які необхідні для стабільного проходження опалювального сезону.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв