Миколаївцям обіцяють безкоштовні пологи та МРТ з 1 січня

Медикаменти для лікування на денному стаціонарі доведеться купувати самостійно
Depo.Миколаїв
18 жовтня 2016 13:12
ФОТО: depo.ua
Миколаївцям обіцяють безкоштовні пологи та МРТ з 1 січня
Миколаївцям обіцяють безкоштовні пологи та МРТ з 1 січня

З 1 січня допомога при пологах в міських пологових будинках і лікування дітей в лікарні № 2 будуть безкоштовними. Про це Depo.Миколаїв повідомили в прес-службі міськради.

Всі медичні послуги, які надають безпосередньо в Центрах первинної медико-санітарної допомоги, будуть безкоштовними. Про це заявила начальник управління охорони здоров'я миколаївської міської ради Лариса Дергунова, коментуючи внесені зміни до постанови Кабінету міністрів України №1138 "Про затвердження переліку платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров'я та вищих медичних закладах освіти". Фінансування цих послуг передбачено за рахунок державної субвенції. Єдине, медикаменти для лікування в денному стаціонарі пацієнти будуть купувати самостійно.

"Зараз готується проект рішення міської ради про стовідсоткове фінансування дитячої міської лікарні № 2, на даний момент цей лікувальний заклад забезпечується на 80 відсотків. Сподіваюся, з 1 січня всі маленькі пацієнти лікарні № 2: і ургентні, і планові - отримуватимуть медичну допомогу абсолютно безкоштовно", - каже Лариса Дергунова. 

Також вона повідомила, що всі хворі, які отримали направлення лікаря, можуть безкоштовно пройти комп'ютерну томографію та магнітно-резонансну томографію в міській лікарні № 4. Крім того, з 1 січня у всіх міських пологових будинках послуга допомоги про пологах буде безкоштовною:

"З 1 січня 2017 року добровільні пожертвування в пологових будинках підуть в історію, міська влада планує збільшити обсяг фінансування для цих медустанов. Ми не можемо відразу забезпечити всі лікувальні заклади фінансуванням на 100 відсотків, проте працюємо над тим, щоб поступово розширювати перелік безкоштовних послуг", - сказала Дергунова.

За її словами, зараз міська влада готує програму, яка полегшить фінансовий тягар пацієнтів, які страждають серцево-судинними захворюваннями. Таке рішення ухвалено тому що саме ця патологія частіше за інших стає причиною смерті миколаївців.

21 жовтня на колегії міського управління охорони здоров'я будуть оприлюднені заходи, які міська влада має намір зробити для профілактики корупції у медичній сфері, зокрема, керівникам лікувальних установ доведуть наказ про припинення збору коштів з хворих в благодійні фонди.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв