Миколаївці скаржаться на воду-болото, що тече з кранів

Миколаївводоканал пояснює дивний запах води цвітінням водоростей у Дніпрі
Depo.Миколаїв
14 вересня 2016 15:52
ФОТО: depo.ua
Миколаївці скаржаться на воду-болото, що тече з кранів
Миколаївці скаржаться на воду-болото, що тече з кранів

В останні два тижні миколаївці почали активно скаржитися у соцмережах на воду із запашком та болотного кольору, яка тече з кранів в їхніх домівках. Деяки нарікали на погану каналізацію. Проте виявилося, що випадки не поодиничні. "Миколаївводоканал" прокоментував ситуацію, повідомляє Depo.Миколаїв.

Комунальники зазначають, що за останні два тижні почастішали скарги на якість питної води. Проби на аналізи брали безпосередньо в будинках. Але результати показали, що вода відповідає санітарним нормам. Проте пояснюють і причини смороду:

"Неприємний запах води, яку постачає споживачам МКП "Миколаївводоканал" обумовлений цвітінням синьо-зелених водоростей річки Дніпро. Цей фітопланктон реагує на температуру навколишнього середовища. У 2016 році через аномально високі температури в серпні, стійкий запах води зберігається до кінця вересня", - йдеться в повідомленні.

Комунальники додають, що постійно промивають ділянки мережі водопостачання, чистку фільтрів, збільшують дози хлору на водозаборі до максимально допустимого показника. "А безпосередньо перед подачею споживачам шляхом хлорування зменшують неприємні наслідки цвітіння водоростей. На жаль, повного видалення запаху зараз домогтися неможливо. Подібна ситуація склалася в Дніпрі та Запоріжжі", - пишуть комунальники.

Миколаївців просять поставитися з розумінням до ситуації та самостійно проводити мінімальну доочистку води і кип'ятити її перед вживанням.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв