Миколаївці скаржаться на недоступність медичної допомоги

Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги було названо занадто високу вартість ліків та медичних послуг
Depo.Миколаїв
23 червня 2016 19:12
ФОТО: depo.ua
Миколаївці скаржаться на недоступність медичної допомоги
Миколаївці скаржаться на недоступність медичної допомоги

Головним управлінням статистики проведено опитування членів домогосподарств, які приймають участь у вибірковому обстеженні умов їх життя, з метою дослідження питань, пов’язаних із доступністю для населення послуг охорони здоров’я, повідомляє Depo.Миколаїв.

Серед домогосподарств, у яких хто-небудь із членів протягом останніх 12 місяців потребував медичної допомоги, придбання ліків та медичного приладдя, майже половина повідомили про випадки неможливості задовольнити свої потреби.

Основною причиною недоступності окремих видів медичної допомоги було названо занадто високу вартість ліків та медичних послуг. Так, з цієї причини 45% домогосподарств, які потребували медичної допомоги, не змогли придбати необхідні ліки.

Залишаються проблеми з доступністю послуг лікарів. У 60% домогосподарств, у яких хто-небудь із членів при потребі не отримав медичну допомогу, хворі не мали можливості відвідати лікаря. З них 85% опитуваних пояснили це високою вартістю послуг, 11% – досить довгою чергою та 4% – відсутністю медичного спеціаліста потрібного профілю.

Серед домогосподарств, члени яких потребували, але не отримали медичної допомоги, дві третини повідомили про випадки недоступності для хворих членів родини необхідного лікування у стаціонарних лікувальних установах, що викликано занадто високою його вартістю.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв