ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївці просять зберегти найстарішу в Європі водонапірну вежу

Розташована унікальна Шухівська вежа в районі Центрального ринку
Depo.Миколаїв
15 березня 2016 14:51
ФОТО: depo.ua
Миколаївці просять зберегти найстарішу в Європі водонапірну вежу
Миколаївці просять зберегти найстарішу в Європі водонапірну вежу

Водонапірну вежу на вулиці Рюміна щодня проходить безліч миколаївців і не замислюється, що це унікальна споруда. Конструкції вже 109 років, і вона є першою гіперболоїдною спорудою в Україні. Але, на жаль, зараз вежі вкрай потрібна реставрація. Відповідну петицію про збереження зареєстрували на сайті міськради, передає Depo.Миколаїв.

Водонапірна вежа, побудована за проектом інженера Володимира Шухова, знаходиться на найвищій точці Миколаєва. 15 березеня 1907 року її підключили до миколаївської водопровідної мережі. Конструкція встигла пережити війну: у 1944 році її підірвали німці, відступаючи з міста. Після визволення Миколаєва її відновили. На цей момент вона є найстарішою в Європі водонапірною вежею. З 1997 року має статус пам'ятника історії і культури місцевого значення.

Автори петиції зазначають, що вежа збереглася в досить хорошому і повноцінному стані. Але роки беруть своє - інженерний пам'ятник роз'їдає корозія. Єдине що їй зараз необхідно - це якнайшвидша реставрація: відновити метал пам'ятника і провести антикорозійні роботи.

Вчені стверджують, що після реставрації, унікальний об'єкт можна використовувати і в подальшому. Крім того, після зміцнення і відновлення, нашу вежу внесуть до списку об'єктів національного значення.

Тому миколаївці просять владу також звернути увагу на проблему і допомогти. Петиція зібрала зараз 343 підписи. Поки активісти групи "Джерело Миколаєва" оголосили конкурс на унікальний ескіз малюнка вежі. 22 березня на святі до Дня води оголосять результати. 

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв