Миколаївці "подарували" шахраям більше 164 тис. грн

Розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст.190 КК України "Шахрайство"
Depo.Миколаїв
6 серпня 2016 16:15
ФОТО: depo.ua
Миколаївці "подарували" шахраям більше 164 тис. грн
Миколаївці "подарували" шахраям більше 164 тис. грн

Мешканці Миколаївщини віддали шахраям більш 164 тисячі гривень. 
Розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст.190 КК України "Шахрайство", встановлюються особи зловмисників, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі поліції.

До поліції Березанського району Миколаївської області звернувся 43-річний мешканець м. Краматорськ, який повідомив, що за допомогою інтернет-сайту він вирішив забронювати кімнату для відпочинку на березі моря. Подзвонивши за вказаним в оголошені номером телефону, заявник поспілкувався із "адміністратором", який повідомив, що замовлення можливо тільки після внесення завдатку на банківський рахунок. Як тільки потерпілий переказав 1600 гривень, зв'язок із аферистом відразу перервався.

Таким же чином шахраї заволоділи коштами 35-річної мешканки Дніпропетровської області, яка вирішила напередодні відпустки забронювати кімнату на одній із баз відпочинку та натрапила на аферистів, яким віддала 3500 гривень.
До Центрального відділу поліції звернувся 46-річний чоловік, який повідомив, що його ошукали. Зі слів потерпілого стало відомо, що на вулиці до нього підійшов невідомий та, назвавшись представником фірми, запропонував свої послуги у здійсненні ремонтних робіт. Коли заявник зацікавився, то співрозмовник дістав папери та почав оформляти договір, мовляв ще й знижка буде, якщо внести завдаток. Погодившись на всі умови, потерпілий віддав зловмиснику 3500 гривень.

Жертвою шахрая став і 46-річний мешканець м. Вознесенськ, який на інтернет-сайті знайшов газонокосарку по дуже вигідній ціні. Подзвонивши за вказаним в оголошені номеру телефону, заявник поспілкувався із незнайомкою, яка зазначила, що готова продати річ, але потрібно спочатку на її картковий рахунок переказати завдаток. Нічого не підозрюючи, потерпілий виконав всі оговорені умови, однак, як тільки він переказав на рахунок зловмисниці більш 5000 гривень, зв'язок з нею обірвався.

До поліції Центрального району звернувся 30-річний місцевий мешканець та повідомив, що він намагався придбати автомобіль через мережу інтернет. Домовившись по телефону із "продавцем" та оговоривши всі деталі покупки, потерпілий і подумати не міг, що потрапив на аферистів, яким віддав більш ніж 51000 гривень.

Намагалася придбати бігову доріжку 49-річна жінка, яку знайшла на одному із інтернет сайтів. Однак, як тільки потерпіла на картковий рахунок шахрайки перевела більш ніж 8 000 гривень, та зникла.

До Інгульського відділу поліції звернулася 87-річна пенсіонерка, яка повідомила, що вдень 2 серпня до неї прийшла невідома жінка, представилась робітником соціальної служби та повідомила, що невдовзі буде грошова реформа і потрібно терміново обміняти "старі" купюри на "нові". Довірлива старенька віддала зловмисниці всі свої зберігання у розмірі 28500 гривень. Шахрайка, взявши кошти, зникла в невідомому напрямі.

Ще однією потерпілою від дій шахраїв стала 25-річна мешканка Інгульського району. Як стало відомо правоохоронцям, ще 27 липня заявниця йшла по вул.Миколаївській, коли до неї підійшла незнайомка та повідомила, що на потерпілу накладено страшну порчу і якщо терміново її не зняти, то станеться лихо. Перебуваючи наче в тумані, заявниця незчулася, як віддала "ворожці" 40 000 гривень.

До поліції звернулася 70-річна мешканка Вознесенського району, яка розповіла, що вночі їй зателефонував незнайомець та, відрекомендувавшись співробітником поліції, повідомив, що донька потерпілої нібито знаходиться у відділку за скоєння злочину і їй "світить" ув’язнення. Однак, як запевнив співрозмовник, «справу» можна "владнати", якщо, звісно, заплатити гроші. Стурбована жінка погодилася на умови та віддала "псевдо поліцейському" 10 000 гривень.

До поліції Заводського району звернулася 45-річна місцева мешканка. Зі слів потерпілої, їй зателефонував невідомий, нібито представник банку, та повідомив, що потрібно звірити деякі особисті данні заявниці. Жінка відповідала на всі запитання співрозмовника, а через деякий час, перевіривши свій банківський рахунок, виявила зникнення більш ніж 13 000 гривень.

Про шахрайські дії повідомила 31-річна мешканка Центрального району, яка через мережу Інтернет намагалася вийняти собі житло та віддала шахрайці 450 гривень.
Слідчими відділеннями підрозділів розпочаті кримінальні провадження за ознаками ч.1 ст.190 КК України "Шахрайство", санкція якої передбачає накладання штрафу або обмеження волі на строк до трьох років. Особи шахраїв встановлюються.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв