Миколаївську обласну бібліотеку імені Гмирьова збираються декомунізувати

З назви закладу приберуть ім'я письменника-революціонера
Depo.Миколаїв
7 червня 2016 16:45
ФОТО: depo.ua
Миколаївську обласну бібліотеку імені Гмирьова збираються декомунізувати
Миколаївську обласну бібліотеку імені Гмирьова збираються декомунізувати

Разом з вулицями, скверами та пам'ятниками у Миколаєві під декомунізацію підпадає й бібліотека. Обласну універсальну наукову бібліотеку імені Олексія Гмирьова мають перейменувати. Про це йдеться у проекті рішення, яке виноситься на сесію облради, повідомляє Depo.Миколаїв.

Згідно з проектом рішення, депутати Миколаївської облради мають прибрати ім'я письменника-революціонера з назви бібліотека. Так, заклад буде мати назву не Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова, а Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека. Зміни торкнуться і статуту закладу.

Слід додати, що під декомунізацію підпадає сквер імені Гмирьова, що біля університету імені Сухомлинського. Його перейменували лаконічно - на "Університетський". Також мають демонтувати пам'ятник Гмирьову у тому самому сквері.

Зазначимо, що перейменування бібліотеки викликало неоднозначні обговорення на депутатських комісіях. Начальник обласного управління культури Михайло Димитров зазначив, що не всі погоджуються з таким варіантом. Тому проект рішення ще можуть і не винести на сесію облради, яка відбудеться 10 червня.

Довідка: Олексій Гмирьов з 15-річного віку працював на Миколаївському суднобудівному заводі. З 1902 року почав відвідувати марксистські гуртки, а з 1903 - брав участь у робітничому русі, входив до Миколаївської організації РСДРП. Також був учасником революційних подій 1905–1907 років на Миколаївщині.

Юні роки провів у в'язниці, де писав вірші, які потім використовували у революційно-пропагандистській роботі.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв