Миколаївська хабарниця, що допомагала "влаштуватися в міліцію", різко стала інвалідом

Маргарита Лук'янова в лікарні з листопада

Миколаївська хабарниця, що допомагала "в…

Голові громадської організації Маргариті Лук'яновій, яка підозрюється у хабариництві, пов'язаному з працевлаштуванням правоохоронців, не змогли навіть продовжити домашній арешт. З листопада вона перебуває на постійному стаціонарному лікуванні у лікарні та їй повинні були зробити операцію. Про це стало відомо під час сьогоднішнього брифінгу в обласній прокуратурі, повідомляє Depo.Миколаїв.

Як стало відомо, Маргариту Лук'янову визнали інвалідом, і вона досі лікується. Тому у прокуратури "зв'язані руки": "На теперішній час вона на постійній основі є інвалідом другої групи, тому за її участі слідчі дії ми виконувати не можемо. За останньою довідкою 9 листопада 2015 року, виданою головним лікарем та заступником начальнику відділеня лікарні, встановлено, що проводити з Лук'яновою слідчі дії не надається можливим, а також доставити її до суду для взяття участі у розгляді клопотання про продовження запобіжного заходу також не надається можливим", - зазначив процесуальний прокурор Артем Демида.

У відеоконференції підозрювана також не може брати участь, як і захисники представляти її інтереси без неї. Зараз слідчі щотижня перевіряють, чи дійсно Лук'янова знаходиться у лікарні. Діагноз розголосити не можуть, проте зазначають "що він дуже недобрий". Поки підозрювана лікується, проводяться слідчі дій, які можливі без її участі. Щоб як тільки вона вийде з лікарні, продовжити домашній арешт. Про це прокуратуру повинні повідомити заздалегідь у лікарні.

"Чинний кримінально-процесуальний кодекс України передбачає, що слідчий зобов'язаний зупинити досудове слідство у разі, якщо особа перебуває у розшуку або знаходиться у лікарні і є відповідний висновок лікаря. Ми порушуємо її право на захист без її участі направити в суд", - пояснює прокурор.

Тому прокуратурі залишається чекати, поки їх "підопічну" випишуть з лікарні. Слід зазначити, що з судовим розглядом про продовження домашнього арешту виникає колізія, визнає Демида: "Фактично, коли ми звернулися за цим клопотанням про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, то фактично вона в цей час знаходилася в лікарні. Домашній арешт за місцем її проживання. Стає колізія: як ми можемо звернутися з домашнім арештом в лікарні, коли вона в подальшому буде знаходитися вдома, коли вийде з лікарні.

У цьому він проводить аналогію зі справою Геннадія Корбана. Щодо Лук'янової зазначають, що вона дійсно хвора, а не просто хоче уникнути покарання. Наразі вона перебуває без браслета - його зняли після закінчення строку запобіжного заходу. Крім того, з браслетом не можна виконувати операцію.

Демида також повідомив, що підозрювану у хабарництві Лук'янову встигли допитати одразу після затримання. Вона визнала, що одержала гроші, але за її словами, це була подяка. Після домашнього арешту громадська активістка відомвилася давати покази - на це в неї є право за Конституцією.

Нагадаємо, Маргарита Лук'янова "погоріла" у листопаді минулого року на хабарі за працевлаштування міліціонерів. Громадські активісти заявляли про її зв'язки з високопосадовцями в обласній поліції. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Миколаїв

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme