У Миколаєві волонтера підозрюють в привласненні 20 тисяч, що збирали для дітей АТОшників

Сам волонтер виправдовується, що не встиг зробити фінзвіти
Depo.Миколаїв
2 липня 2016 10:30
ФОТО: depo.ua
У Миколаєві волонтера підозрюють в привласненні 20 тисяч, що збирали для дітей АТОшників
У Миколаєві волонтера підозрюють в привласненні 20 тисяч, що збирали для дітей АТОшників

Днями на Миколаївщині здійнявся скандал через волонтера Миколу Дадеу, який привласнив кошти, призначені для табору, де відпочивають діти АТОшників. Інші волонтери розповідають, що скандал назрівав вже декілька місяців, і свого колегу вони підозрювали у дивних фінансових оборудках, але не хотіли виносити конфлікт на люди. Про це повідомляє Depo.Миколаїв з посиланням на "Надзвичайні новини".

Волонтери не витримали, коли виявили розтрату більш ніж 20 тисяч гривень. "З'ясувалося, що близько 39 тисяч гривень було зібрано з батьків. 17 тисяч були підтверджені документами. 23 тисячі з гаком були вкрадені", - розповіла волонтер Ірина Абрамова.

Дитячий табір, на який збирав гроші Дадеу, розташований на березі Бузького лиману. Туди приїжджають діти волонтерів, учасників АТО і переселенців. Їм прищеплють навички основ туризму, фізкультури та виживання. Спочатку табір планували зробити безкоштовним, але волонтерських грошей не вистачило. Довелося долучати батьків: збирали по 1,5 тисячі за заїзд. Всіма коштами розпоряджався Микола Дадеу.

"Ми не отримали відповіді по жодному питанню. У табора значний дефіцит. Гроші зникли", - зазначає інструктур табору з позивним "Птах". Після цього волонтери вирішили написати заяву до поліції.

"Нам довелося це зробити. Він поводив себе по-хамськи, говорив: "Хочете, здавайте мене до поліції", - додає Абрамова. Кримінальне провадження відкрили за статею "Шахрайство". 

Сам Дадеу винним себе не вважає, мовляв, це все - банальне непорозуміння. Він зазначає, що виїжджав, потім повертався, комп'ютера, де є частина інформації, та чеків при ньому не було. "Звіт не дороблений. Частину суми я не міг на той момент підтвердити. Стався конфлікт", - виправдовується Дадеу.

За його словами, батьківські кошти витрачали на харчування дітей, комунальні послуги та підготовку табору до першого заїзду. Волонтери запевняють, що робили ремонт за власний кошт. "Тут, крім старих будиночків, нічого не було. Будівля ще радянської забудови", - розповідає інструктор табору Дмитро.

Дадеу допитали, збираються матеріали слідства. Поки його відпустили, невідомо, чи назбирається достатньо доказіва для його затримання.  

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв