Миколаївського розвідника, що зрадив Україну, залишили під вартою

Підозрюваного затримали у квітні цього року при спробі перетнути кордон з територією тимчасово окупованої Автономної республіки Крим
Depo.Миколаїв
6 червня 2016 12:05
ФОТО: depo.ua
Миколаївського розвідника, що зрадив Україну, залишили під вартою
Миколаївського розвідника, що зрадив Україну, залишили під вартою

Слідчий суддя Дмитро Тишко продовжив міру запобіжного заходу колишньому співробітнику Служби зовнішньої розвідки України, який підозрюється у готуванні до вчинення державної зради (ч.1 ст.14, ч.1 ст.111 КК України), про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі суду.

Підозрюваного затримали у квітні цього року при спробі перетнути кордон з територією тимчасово окупованої Автономної республіки Крим. Під час обшуку у нього було вилучено документи на електронному носії, які за висновком експерта містять в собі державну таємницю.

У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, оскільки перебуваючи на волі підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та переїхати на неконтрольовану територію України. Окрім того, він не має стійких соціальних зв'язків за місцем проведення досудового розслідування, з місця служби звільнений, а на тимчасово окупованій території АР Крим проживає його мати. Крім того, слідчий звернув увагу, що підозрюваний більше 60 разів за 2 роки виїжджав на територію АР Крим та на наявність у телефоні підозрюваного контактів людей, які підписані як “ФСБ”.

Підозрюваний своєї вини у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення не визнав та пояснив, що зазначену “флешку” йому підкинули в автомобіль співробітники СБУ. Три захисники, які представляли інтереси підозрюваного звернули увагу суду, що не має необхідності застосовувати такий жорсткий запобіжний захід як тримання під вартою, так як підозрюваний не має жодного наміру ухилятися від органів досудового розслідування.

Заслухавши пояснення сторін і дослідивши надані матеріали, суд задовольнив клопотання прокуратури про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до 5 липня 2016 року.

Довідково: санкція ч.1 ст.111 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такої. Кримінальний процесуальний кодекс України щодо підозрюваних у вказаному кримінальному злочині на даний час передбачає застосування запобіжного заходу лише у вигляді тримання під вартою.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв