ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївський перевізник заплатить ветерану тисячу гривень моральної шкоди замість п'яти

Водій 91-го маршруту відмовив інваліду війни у безкоштовному перевезенні та нахамив: чоловіку стало зле
Depo.Миколаїв
21 квітня 2016 13:54
ФОТО: depo.ua
Миколаївський перевізник заплатить ветерану тисячу гривень моральної шкоди замість п
Миколаївський перевізник заплатить ветерану тисячу гривень моральної шкоди замість п'яти

Суддею Центрального райсуду Оксаною Мамаєвою постановлене рішення, яким частково задоволено позовні вимоги жителя Миколаєва до приватного підприємства-перевізника про відшкодування моральної шкоди. Суд постановив стягнути з ПП "Пік" на користь Володимира Першина моральну шкоду в розмірі 1000 грн. Окрім того, підприємство має сплатити на користь держави судові витрати у розмірі 487,20 грн. Про це Depo.Миколаїв повідомили у пре-службі райсуду.

Відповідно до законодавства, вказана моральна шкода підлягає стягненню із підприємства-перевізника, оскільки шкода заподіяна його працівником. 76-річний позивач є інвалідом війни, він очолює районну ветеранську організацію. Як встановив суд, 4 серпня минулого року чоловік зайшов до маршрутка № 91 на зупинці "Водопровідна". Між ним та водієм виник конфлікт, оскільки водій відмовив йому у безоплатному перевезенні як інваліду війни.

У судовому засіданні позивач та його представник пояснили, що водій неправомірно відмовив позивачу у пільговому перевезенні, сказав, що в салоні вже є один пільговик і в грубій формі вимагав залишити "маршрутку". Оскільки позивачу було незручно перед пасажирами, які дивились на нього з осудом, він вийшов із машини. Через хвилювання та підвищення тиску у чоловіка запаморочилось у голові та він упав на асфальт, а водій відразу від'їхав.

Представник відповідача - приватного підприємства "Пік" - заперечувала проти позову, мотивуючи це тим, що, в порушення ч.3 ст.61 ЦПК України, позивачем не надана копія постанови про притягнення водія до адміністративної відповідальності. Тому, на думку відповідача, відсутні докази вчинення правопорушення.

Слід додати, що згідно з листом виконкому Миколаївської міськради від 20 серпня 2015 року, адресованого заступнику голови ради ветеранів Заводського району, звернення щодо відмови у пільговому проїзді та грубої поведінки водія автобусу приватного підприємства "Пік" було розглянуто на засіданні за участі представників управління транспортного комплексу, зв'язку та телекомунікацій міськради, Володимира Першина, водія "маршрутки". Було заслухано водія, який надав роз'яснення своєї поведінки, визнав свою провину та надав вибачення.

Судом установлено, що неправомірна відмова водієм ПП "Пік" у пільговому перевезенні ветерана мала місце, внаслідок чого чоловікові була заподіяна моральна шкода.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв