ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Миколаївський морський термінал незаконно приватизував частину Бузького лиману

"Ніка-Тера" оформила право приватної власності на операційні акваторії та підхідні канали площею більше 48 га, як на об’єкти нерухомості
Depo.Миколаїв
22 березня 2016 17:48
ФОТО: depo.ua
Миколаївський морський термінал незаконно приватизував частину Бузького лиману
Миколаївський морський термінал незаконно приватизував частину Бузького лиману

Прокуратурою Миколаївської області розпочато кримінальне провадження за фактами незаконного оформлення права приватної власності на операційні акваторії та підхідні канали Бузького лиману, про це Depo.Миколаїв повідомили у прес-службі прокуратури.

Встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "МСП Ніка-Тера", незаконно отримавши у користування частину Бузького лиману на підставі рішень Миколаївської міської ради, в подальшому оформило право приватної власності на операційні акваторії та підхідні канали площею більше 48 га, як на об’єкти нерухомості.

У зв’язку з цим, національні природні ресурси - частина лиману та його донна поверхня незаконно вибули із загальнодержавної власності, а приватне підприємство набуло право справляти портові збори із суден нарівні із державними портами, що призводить до значних бюджетних втрат.

За даним фактом до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за ч.2 ст.364 КК України – зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки.

Окрім того, упродовж 2013-2016 років органами прокуратури області заявлено до суду 11 позовів щодо незаконного надання приватним підприємствам, у т.ч. ТОВ "МСП Ніка-Тера", донної поверхні Бузького лиману загальною площею 455 гектарів вартістю більше 380 млн.грн.

На цей час судами задоволено 6 таких позовів - рішення міської ради та інших органів влади щодо надання акваторії площею 420 гектарів визнано незаконними, інші перебувають на розгляді. У трьох справах остаточні рішення про задоволення позовів прокурора постановлено Вищими господарським та адміністративним судами України.

Суди визнали позовні вимоги прокуратури обґрунтованими та законними.

Більше про життя Миколаєва та області читайте на Depo.Миколаїв